| anonim_4396 a întrebat:

Am mai pus intrebarea asta o data, dar chiar am nevoie de ajutor. pe 29 plec intr-o tabara si menstruatia imi vine pe 26. ce pot face sa imi vina mai repede? am auzit ca trebuie sa stau cu picioarele in apa calda :s e adevarat? rog fara raspunsuri rautacioase.

11 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Cred ca trebuie sa vizitezi neaparat un psiholog! Crede ma nu vreau sa te jignesc dar ai mari probleme am cunoscut multe fete de genul tau si au sfarsit rau de tot! Credee ma!

| LaNaibaa a răspuns (pentru VadTot):

Eu vreau doar sa nu patez patul din camera mea...

| VadTot a răspuns (pentru LaNaibaa):

De tampoane ai auzit? De tampoane speciale pentru un aflux mare de..ai auzit! offf doamne! Daca erai acasa ce faceai? Dormeai in baie?laughing))

| LaNaibaa a răspuns (pentru VadTot):

Sa stai tu noaptea sa iti schimbi tamponul din 3 in 3 ore! - orice fel de tampon folosesc tot murdaresc -

| VadTot a răspuns (pentru LaNaibaa):

Nu Cred ca folosesti tampoanele potrivite! Crede ma! off cati ani ai?

| LaNaibaa a răspuns (pentru VadTot):

Folosesc always ultra - micro tuch - 7 picaturi.

| VadTot a răspuns (pentru LaNaibaa):

Exista unele si de 8 Crede ma! Deci vezi ca nu le folosesti pe cele care trebuie! si fii atenta cu aceste fluxuri abundente de ciclu deoare ce pierzi mult calciu si fier dupa urma asta! Deci daca ai un ciclu foarte abundent! fii atenta cum te hranesti! Legume fructe branza oua carne! ok? sa nu ti lipseasca...

| bursuc001 a răspuns (pentru LaNaibaa):

Dacă ai o menstruaţie aşa de abundentă ( la fiecare ciclu ) TREBUIE neapărat să mergi la un control ginecologic - NU este normal acest lucru şi are cauze de natură medicală!

O să-şi prescie nişte tablete ( pe maxim o lună ) care îţi reglează cantitatea - apoi e posibil să-ţi dea tablete anticoncepţionale pe 3-6-9 luni pentru reglarea completă a menstruaţiei!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dragă cel m ai bine întreabă medicul de familie sau ginecologul, de unde să știe cineva cu exactitate aici pe TPU?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar fii mai bine sa mergi la medicul de familie. Oricum, daca tie iti vine pe 26, si tu pleci in tabara pe 29, e diferenta de 3 zile. Pe 26, 27 si 28 o sa ai scurgeri mai abundente. Dupa aia, o sa ai scurgeri foarte mici ..Adica. Mie asa mi se intampla. Acum depinde si de organism. Multa sanatate si sa te distrezi. :*

| pretty34 a răspuns:

Daca iti vine pe 26 si tu pleci peste 3 zile care e problema? Si cu venitul mai repede nu cred ca functioneaza vreo idee. Te poti interesa.