| Cristina788 a întrebat:

Cum să grăbesc menstruatia?
Trebuie sa-mi vină pe 30 septembrie, dar eu o sa plec in vacanță chiar atunci.
Am citit pe net ca dacă stau desculță pe gresie o sa-mi vină menstruatia mai repede.
E adevărat?
Există vreo metodă pentru a grabi menstruatia?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu poti nici sa o grabesti si nici sa o intarzii, ca nu-i nimic ce poti muta cu mana sau masina, fiind vorba de hormonii corpului tau, care au ritmul lor de evolutie.
Poti sa stai desculta pe ce vrei tu, ca-n afara de o infectie la rinchi si usturimi la urinat, nu poti prinde.

| Anuskaa a răspuns:

Multe prostii scriu pe internet aici ma refer la gresie, da se poate grabi si intarzie medicamentos.

| Anuskaa a răspuns:

Imediat e 30 septembrie, nu prea mai poti grabi, eventual sa iti intarzie, fa maine o vizita la un ginecolog.

| elennax a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie sa-mi vina fix in ziua cand plecam la mare)))) am incercat si eu diferite metode si nu au mers. Poti incerca sa bei foarte multa apa in perioada in care esti pe stop, fluxul o sa fie mult mai mic

| madagolub a răspuns:

Stii ca exista tampoane nu?