| RAY a întrebat:

Am mai scris aici povestea mea,problema e ca nu pot fi impreuna cu ea distanta,varsta,plus ca am senzatia ca minte, nu stiu cum sa ma despart de ea civilizat, am incercat frumos,ne-am despartit un timp,dar iar mi-a dat mesaj, intrebarea e negarea sentimentelor ajuta la ceva? ca nu o pot minti ca nu simt nimic, nici nu o cred ca simte ceva, e ciudat

25 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Pre multe virgule puse incorect, prea putine puncte...
si da....ar fi mai bine sa o lasi balta cu ea

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fratele meu te credeam mai curajos, nu-i permite sa isi bata joc de tine fi barbat si pune punct relatiei, meriti mai mult, sti cum se zice despre relatii la distanta? toti 4 sunt fericiti

| LoveSleep a răspuns:

Știu sigur că n-o să iei în considerare răspunsul meu, probabil o să-l înțelegi greșit încă o dată dar mă "risc" să-ți răspund.
Cred că ți-e frică. Distanța, vârsta, faptul că ai senzația că minte sunt doar niște motive. Faptul că tu crezi că majoritatea urmăresc doar banii și aspectul fizic te fac să nu ai încredere în ea și să ai acea senzație cum că ar minții.
Cât despre vârstă și distanță, dacă tu crezi că ești capabil, eu zic să-i dai o șansă, o relație oricât de scurtă o să te ajute mult oricum ai privi-o.

| RAY explică (pentru LoveSleep):

Mi frica de dezamagire cel mai mult, are 16 ani, distanta e de 15 km stiu putina, crede-ma ca are o familie paranoica, de aspectul fizic nu mi frica pentru ca m-a vazut in poze, ciudat este ca nu-mi da motive ca ar fi materialista deci e o fata simpla, cateodata ma supara, de exemplu a fugit de acasa la o prietena pentru mine nu ar fugi, chestia asta m-a facut sa ma supar pe ea

| scmcristina a răspuns (pentru RAY):

Si tu gandesti ca un tren cu 2 vagoane.Ai 25 de ani, dar degeaba.Cum traznet sa-i ceri sa fuga pentru tine de acasa, si te cunoaste doar din poze.Si ea mai 'bolovana'la cap ca tine...

| RAY explică (pentru scmcristina):

Dar nu i-am cerut asa ceva niciodata serios, era un exemplu

| Doub a răspuns:

De ce nu o ignori?

| RAY explică (pentru Doub):

Nu pot

| Doub a răspuns (pentru RAY):

De ce? O iubesti?

| SkyPilot a răspuns:

Probaail ca si ea simte ceva, dar nu stie cum sa iti transmita.
Daca esti hotarat sa tai relatia, o ignori pe fata. Dar nu prea pari a fi.

| Lawliet14 a răspuns:

Ce-ai ajuns mai Ray! laughing Te-a domolit si pe tine dragostea in care nu mai credeai. tongue

| RAY explică (pentru Lawliet14):

Nu stiu cei dragoste, obisnuinta, atasament nu stiu, dar imi lipseste bolovana

| ramonia a răspuns:

Daca simti ceva pentru ea atunci lupta si nu lasa teama sa te domine.

| ramonia a răspuns:

Poate ca nu are incredere in tine si ii e teama. Nu stie cum sa procedeze pentru ca tu nu ii dai nicio siguranta. Adica ba esti cald, ba esti rece cu ea din cate am inteles.

| RAY explică (pentru ramonia):

Adv e ca i este teama, adica mi mila de ea, are o varsta frageda

| ramonia a răspuns:

Tu cati ani ai?

| RAY explică (pentru ramonia):

Scrie la profilu meu, 25

| ramonia a răspuns:

Destul de mare diferenta... Deci e firesc sa ezitati amandoi, insa totusi daca tu in interiorul tau simti ca ea merita efortul, nu ar trebui sa iti pese de nimic altceva. Adica gandeste-te bine la ce simti si la ce simte ea, nu doar la teama de esec si impedimentul varstei. Bafta

| RAY explică (pentru ramonia):

Multumesc mult,varsta,familia ei, distanta, eu vream o fata sa fie din orasul meu, zona mea sa o am non stop langa mine, sincer nu vream relati la distanta vorbeam si eu ca omul pe fb si na in timp devine obisnuinta, atasamant ce o fi nu stiu

| ramonia a răspuns:

Te inteleg intr-un fel, insa de multe ori nu se intampla lucrurile asa cum vrem noi, ci asa cum trebuie sa se intample. Nu putem controla de cine si in ce imprejurari ne indragostim. Incearca sa iti pui ordine in ganduri si sa iti dai seama cumva daca o iubesti sau e doar asa...o obisnuinta. Pentru ca daca o iubesti merita efortul, daca nu, lasi lucrurile asa si gata. happy

| RAY explică (pentru ramonia):

As lasa dar si daca continui sa vb cu ea poate va suferi, daca o ignor imi bat joc de ea clar, nu simt ca la prima iubire, dar e ceva din acea ubire

| ramonia a răspuns:

Daca o ignori nu inseamna ca iti bati joc, ci ca incetezi sa ii mai dai sperante. Insa daca decizi sa o ignori sa nu o mai cauti dupa, atunci chiar ti-ai bate joc. Dar nu decide la impuls, gandeste-te bine sa nu regreti apoi. Daca sentimentele tale sunt puternice, nu renunta la ea. Sfatul meu...insa decizia e a ta in totalitate. happy

| RAY explică (pentru ramonia):

Bune sfaturi, multumesc

| ElenaGhilbert a răspuns:

Daca iti place de ea, zii ca nu iti este paralel, si distanta si varsta nu e un motiv doar o scuza. Intilniti-va si discutati sincer si puneti totul la cale!

| ღcamyღ a răspuns:

Disstanta sau varsta nu conteaza, poti vorbi cu ea si sa o intrebi de ce se comporta asa cu tine daca te iubeste, cel mai bine e ss vorbiti si o sa rezolvati problema