| Sfinnx a întrebat:

Problema este ca nu stiu de ce a avut loc..aceasta schimbare sa-i spun asa.]
Poi cam totul a inceput cam asa.prin iulie am fost intr-o relatie cu un baiat din alt oras; mai mare decat mine. [17 ani. iar eu am 14~Dani].In acelasi timp mai era un baiat tot ce aceeasi varsta care ma placea, dar la fel tot din alt oras [Mihai].Ma intelegeam ft bine cu el.Imi era ca un frate mai amre si mereu ma facea sa ma simt bine indiferent de situatie.Chestia e ca...intr-o zi am avut un vis ciudat, iar de la acel vis..incet incet am inceput sa-l plac.si tot asa pana cand am inceput sa il iubesc.Intr-un final a aflat.SI si ei simtea la fel pentru. mine.Bun.Chestia e ca, El imi tot spunea ca ma iubeste si " Aplauze celor care desii se iubesc nu pot fii impreuna". bun. nu am vrut sa ma despart de dani, si apoi sa stau cu mihai pentru ca nu sunt genu.Ok. Dupa 2-3 saptamani, nu am mai simtit nimic pentru Dany, si el la fel.Ne-am despartit.Intre mine si mihai nu a avut loc nici o schimbare.SI dupa o saptamana, nu stiu cum am intrat in discutie ca, pai ar fi mai bine asa..ca nu suferim.Si o data imi dadea semne ca vrea sa fie cu mine, o data nu, si tot asa. Iar in momentul de fata, dintr-un inceput frumos, am ajuns nu departe de stagiul cu prietenia.Si nu cred ca ma mai iubeste, desi eu da.[ deci in concluzie nu inteleg de ce, cand eram cu Dani, vroia sa fim impreuna, iar dupa ce m-am despartit de el,"s-a hotarat ca e mai bine sa nu fim impreuna pentru ca intre oni e o "distanta".]
Voi ce parere aveti despre asta? vreau un sfat.De ce credeti ca a avut loc schimbarea asta brusca.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca nici un barbat nu va accepta o femeie care a parasit alt barbat pentru el. In mod cert poste cateva zile urma sa te indragostesti de altul si sa-l parasesti si pe Mihai. la tine e doar imaturitate, dar in mod normal el a interpretat-o ca fiind un comportament de femeie usuratica, infidela.

| onasis1961 a răspuns:

Cred că din invidie Mihai a vrut să vă despartă.Nu cred că te-a iubit, ci doar te-a simpatizat.Acum îşi râde-n barbă că şi-a atins ţelul.Nu cred că ti-este prieten cu adevărat. Poate mă-n şel.

| Ciklone_Adelina_1980 a răspuns:

Nu stiu da proasta de esti

| Sfinnx explică (pentru Ciklone_Adelina_1980):

Fiecare avem propriile probleme, si nu ai dreptul sa judeci pe cineva, doar pentru o simpla intamplare.
nu a cerut nimeni sa iti dai parerea despre mine.

| hater2012 a răspuns:

Pai e simplu, fiindca noi de genul masculin avem un instinct in sange sa ravnim la ce nu e al nostru pentru ca ne aflam intr-o continua competitie cu ceilalti baieti sa dobandim rolul masculului alfa. incearca sa-ti gasesti alt baiat si cu siguranta ii vei atrage atentia

| Sfinnx explică (pentru hater2012):

Dar nu pot ca il iubesc. cam incercat dar chiar nu pot. ma doare inima sa fac asta...sad

| Andra_Mihaela_1994 a răspuns:

Tea pus la incercare sa vada daca il parasesti pe dani pentru elwinking