| mikutzzza1000 a întrebat:

Am mai scris... o intrebare ...despre iubitul celei mai bune prietene ale mele, si despre faptul ca mi-a cerut sa fiu eu iubita lui, iar eu nu am putut sa accept.Si greseala imensa pe care am facut-o eu e faptul ca i-am spus ei lucrul acesta, iar ea l-a intrebat cum de a putut sa faca asta in timp ce ei ii spune ca o iubeste.Prietena mea se bucura ca el este suparat pe mine, nici nu vrea sa mai auda de mine, nu stiu ce caut eu in povestea asta, insa stiu ca tin la el din toata inima, sufletul meu si nu pot suporta sa-l stiu suparat pe mine, mai ales ca de fiecare data cand am avut nevoie de ajutor el a fost mereu alaturi de mine. Ce as putea face ca el sa nu mai fie suparat pe mine? sau cel putin sa imi vorbeasca?

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"de fiecare data cand am avut nevoie de ajutor el a fost mereu alaturi" şi "i-am spus ei lucrul acesta" precum şi "Prietena mea se bucura ca el este suparat pe mine". Ce-ţi sugerează ţie asta?
Nu ştiu, poate nu gândesc eu bine la ora asta, dar mie-mi sugerează că el îţi e prieten iar fătuca aia... nu ştiu. Ţi-e orice dar prietenă în niciun caz.
Nu ştiu cum să-ţi spun dar eu nu mă bucur atunci când un prieten are o problemă cu o persoană.
Eu când spun că "cea mai bună prietenă" la femei e mai mult mit decât realitate, mi se sare cu stupizi.
Reconsideră-ţi priorităţile! La urma urmei, lângă un bărbat, până la urmă, vei rămâne dar lângă cea mai bună prietenă, puţin probabil.
Salut.

| Crisu a răspuns:

@xofuzzyblue mi s-a parut chiar interesanta ideea cu blogul. Aia nu iti e cea mai buna prietena, aia nici macar prietena nu e pentru ca e fericita. Mai e cu el? Daca da... cred ca e inconstienta. Incearca sa-i iei pe amandoi si sa vorbiti, sa-i spui prietenei tale ce crezi despre ea si despre situatie. Incearca sa fi cat mai sincera, atat cu el cat si cu ea.

| Noonee a răspuns:

Ai putea sa il suni sa iti ceri scuze. Pai sa-l opresti sa vorbesti cu el, sau daca ai un blog sa postezi ceva cu titlul gen"cat de rau imi pare" Prietena ta... daca era prietena ta cea mai buna nu era fericita ca el nu mai vorbeste cu tine, mai degraba ar fi trebuit sa se implice mai mult si sa clarifice lucrurile nu sa te lase pe tine in povestea asta.Mai ales ca se vede ca suferi.Si nu ai facut o greseala ca i-ai spus adevaru`. Cei care au gresit aici au fost el si ea... el ii zicea ei ca o iubeste dar zicea ca te place pe tine, iar ea este fericita ca el este suparat si tu te simti aiurea. Hai revino`ti nu ai nici o vina. Ei te-au bagat in chestia asta' Incearca sa vorbesti cu amandoi daca nu vrei sa-i desparti, dar daca il iubesti mai mult pe el, incerca sa vorbesti sau sa-i dovedesti intr-un fel ca "iti pare rau" pentru nimicul care l`ai facut. Sper ca te-am ajutat.

| stress9 a răspuns:

Eu cred ca ai facut foarte bine si ca a fost cea mai corecta alegere de a-i spune prietenei tale ce a zis el, dar cred ca ai facut-o deoarece credeai ca o sa se desparta si o sa ai cale libera la el sau poate ma insel!thinking asta sper sa mi zici u! daca lui ii place de tine, tie iti place de el(se simte din ce zici) cred ca relatie lui si a pritenei tale nu o sa dureze si o sa puteti fi impreuna, timpul le rezolva pe toate... am ales sa ti rasp pentru ca am trecut prin ceva asemanator, dar la mine timpul inca nu a rezolvat asta. sper sa o faca. iti zic asta pentru ca eu m-am certat cu prietena prietenei mele cu care am fost inainte si la care tin acum si inca ne certam nu vorbim, ne impacam, iarasi ne certam si tot asa... sunt pe dumul bun nu? tonguetonguetongue multa bafta o sa si revina el cu timpul

| phoenix_1016 a răspuns:

In realitate, acel om nu este prietenul nici uneia dintre voi; uitati-l...