| Vampă a întrebat:

Buna TPU.Am si eu nevoie de niste sfaturicrying.

Aseara(22 decembrie) a fost ziua celei mai bune prietene si ne-am dus impreuna acasa la iubitul ei.Nu am stat nici o jumatate de ora ca m-a sunat mama.Eu i-am zis ca sunt la o fata dar nu stiu cum de si-a dat seama ca mint(stiu ca am gresit pentru ca am mintit. dar asa am crezut ca e mai bine pentru ca daca ii spuneam adevarul gen : "mama vezi ca ma duc la iubitul prietenei mele". se enerva si imi zicea ca ce caut eu la baieti acasa.Ps am 14 ani.si iubitul prietenei mele statea la vreo 5 case departare.). Si dupa ce m-a sunat am venit repede acasa si am vrut sa ii zic adevarul, sa ii povestesc de ce am mintit-o. dar nu m-a ascultat si mi-a zis sa tac din gura si ca nu vrea sa mai auda nimic crying. Si pana azi (23 dec) nu a mai vorbit deloc cu mine si eu am incercat sa ii povestesc dar pleaca din camera cand vreau sa vorbesc cu ea. Ce sa fac? crying

Răspuns Câştigător
| mary23 a răspuns:

Nu are rost sa-ti zic ca nu a fost o idee buna sa o minti.tongue Dar se intampla, pe moment nu ne dam seama ce facem. Mai asteapta, eu cred ca isi va reveni.Usor usor, va veti apropia. Atunci cand consideri ca i-a trecut incearca sa ii explici. Nu mai deschide acum acest subiect deoarece va fi si mai suparata.
Ai grija de tine :*

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să-ți ceri iertare și să-i promiți că nu o mai minți niciodată.
Nu uita că mama este cea mai bună și confidentă prietenă a ta!
Pa, pa.

| jvEcu a răspuns:

Cand o prinzi in toane bune te duci si ii ceri scuze dar nu Eah, mama imi pare rau oh go on! Vezi cum zici, fa teatru, plangi daca e nevoie, o sa te ierte happy.

| Dσℓℓу a răspuns:

O mama eu stiu ca trebuie sa ierte copiii si nu e o fapta asa grava. mie asa imi fac prietenele cand ma cert ca ele.astea is reactii de copiii ce dracu.maica`ta e normala?straight face sry de intrebare nu vr sa te jignesc dar e prea d tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cred ca ar trebui sa vb ca ea, sa ii zici ca trebuie sa aveti o discutie serioasa pe tema asta sa sa incerci sa ii explici, poate o sa te asculte

PS:mult noroc:*

| Michelle_5585 a răspuns:

Fa si tu la fel.Nu incerca sa ii zici nimic si ai sa vezi pana la urma cum tot ea va vorbi cu tinewinkingTrateaz-o cu indiferenta.winking