| anonim_4396 a întrebat:

Am mare nevoie de niste sfaturi.Am 10 luni de relatie cu prietenul meu ma iubeste foarte mult pot sa va jur asta si eu il iubesc la fel.Ne intelegem perfect insa eu sunt mai mica decat el si nu am avut relatii intime pana acum. A zis ca ma asteapta ca nu sta pentru asta cu mine.Nu m-a inselat niciodata. Acum intr. o seara m.au sunat niste prieteni ca a incercat sa se culce cu o fata da nu a reusit. Si sincer au fost multe persoane care au spus asta, el nu recunoaste. spuneti. mi ce sa fac

11 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Eu zic sa stai atenta putin si sa incerci sa iti dai seama singura. Si nu trebuie sa-i cedezi lui neaparat, la presiunea unor astfel de vesti. Daca este adevarat ce au spus prietenii tai, inseamna ca el este vinovat, ba chiar dublu vinovat, prin faptul ca a incercat altceva, si apoi prin minciuna. De aceea tu trebuie sa deschizi ochii bine si sa decizi ceea ce este mai bine pentru tine.

| oCiudata a răspuns:

Buna,parerea mea este ca minte.Dar nu ma lua in seama e doar parerea mea, daca ai zis ca te iubeste atat de mult trebuia sa iti spuna adevarul chiar daca durea.Si daca zici ca a inceercat sa se culce cu alta fata si nu a reusit inseamna ca te iubeste.
Sper ca te-am ajutat! Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
| Oana_9831 a răspuns:

Buna.draga mea, daca prietenul tau este mai mare si totusi a zis ca te asteapta eu zic ca ai putea sa il lasi sa se mai duca din cand in cand la c.ve,pentru ca pana la urma e baiat si daca si-a inceput viata sexuala organismu ii cere astastraight face nu e chestia doar ca el vrea.E destul de dragut ca te asteapta, el te intelege, ar trebui sa il intelegi si tu.Pana la urma va veni momentul sa iti incepi si tu viata sexuala, dar pana atunci ar trebui sa te gandesti putin si la "nevoile" lui:*:* Fundita?love struck

| AnotherWayToDie a răspuns:

Buna! Eu te sfatuiesc sa nu te iei dupa "gura lumii" ca nu ai sa rezolvi nimic. Spune'i sa iti dezvaluie adevarul incearca sa ii dai incredere, sa ii spui ca ai incredere in el si nu te vei supara indiferent de ce raspuns ar da. Bafta! fundita?puppy dog eyes

| Bubulin4ik a răspuns:

Draga totul a fost o poveste, prin asta el a incercat sa te provoace, adica sa ai tu relatii cu el chiar daca el zice ca te asteapta! asa sunt baietii si la ce bun sa te sune prietenii lui sa iti zica de asa ei ce iau tinut luminare? la urma urmei zile sa iti arate fata x si vb cu ea...si cum s-a spus anterior nu te lua dupa gura lumii,chiar daca a fost cu cineva nu a fosta altceva decit citeva mnute de sex, sex nu dragoste! nu stiu, eu gandeste-te ce faceti da poate ras. iti ajuta:* pup baftaaa!

| florocirc a răspuns:

Acei prieteni ar trebui sa stie si cu ce fata a vrut sa intretina relatii. dc nu o intrebi pe fata aia daca este adevarat?

| sw33tdoll a răspuns:

La mine a fost aceiaşi istorioară dar scumpi dacă tu nu poţi să îi dai şi baiatul nu poate răbda, lasa-l deja să facă)))îi orice caz fete ca noi trebuie iubite ca aceia cu care trebuiea săse culce doar folosite)Nu te ingrijora! E important că cu tine e!
fUNDĂ?

| madalina_1786 a răspuns:

Si eu am fost cu un baiat cam 8 luni si lumea inventa tot felul de vorbe si pana la urma ne-am desparit din cauza celorlalti asa ca nu ii lua in seama

| splish62 a răspuns:

Pai in primul rand gandeste-te la varsta lui...si la timpul petrecut impreuna adica 10 luni...probabil el deja si-a inceput viata sexuala si gandeste-te ca pentru un baiat nu-i usor sa fie abstinent 10 luni de zile
eu cred ca ti-a gresit, si nu cred ca un prieten care e langa tine ar inventa lucruri despre el, bafta!

| bella_1839 a răspuns:

Eu zic sa-l pui de fata cu acei prieteni care au zis asta si sa incercati sa discutati cu totii.