| Ad3_4951 a întrebat:

Am nevoie de cateva sfaturi.Am avut o relatie de 3 ani si jumatate cu un baiat. L-am iubit foarte mult si inca il iubesc dar nu se mai poate continua deoarece el nu vrea ceva serios.Ne-am despartit de aproape 5 luni.Nu am mai vb cu el pana acum 2 saptamani cand m-a invitat la cabana de Craciun. Mi-a spus ca inca ma iubeste, dar mi-a facut prea mult rau si acum ii este rusine. El are prietena acum dar spune ca nu simte nimic pentru ea si e doar asa din plictiseala.De o saptamana nu am mai vorbit cu el pana in seara asta cand m-a sunat cu numar ascuns si se dadea drept prietenul meu. I-am zis sa vina la mine sa ne intalnim daca este chiar el si mi-a spus ca vine, insa nu a mai venit. Mi-am dat seama ca era el dupa voce.Nu stiu ce sa mai fac.Mai mult, il visez noapte de noapte.Incep sa-mi urasc visele cu toate ca de fapt este ceea ce imi doresc dar mi-e frica sa nu fiu din nou dezamagita. Ce ar trebui sa fac? HELP.Multumesc

Răspuns Câştigător
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Pai daca ti a facut atata rau,renunta la el.
Iti spun un lucru,foarte putin sunt oameni care invata din greseli,daca tipul asta te a avut ca iubita si atunci, nu de mult, acum 5 luni,nu dorea nimic serios cu tine,de ce ar dori acum?
Mai bine zis,de ce sa l crezi ca si ar dori ceva serios acum?
Sigur daca il vei intreba,iti va rasp in felul urmator,,pana nu te am pierdut,nu mi am dat seama de sentimentele mele,, si texte din astea ieftine.
Daca nu are nimic pentru tipa cu care e,de ce a ales o ca iubita a lui?
Nu cred ca biata fata l a fortat!
Vezi,asa poate spune si el mai departe de tine,altei fete,de ce nu, ca sta cu tine, dar nu are nici un sentimnet si chestii de genul asta.Eu cred ca el urmareste ceva prin chestia asta,dar de iubit nu te iubeste.
Visele vin si pleaca,e mai greu pana trece timpul,pentru ca e greseala ta aici,daca nu te complaceai iarasi cu el,iti garantez ca l uitai,dar din momente ce el e prezent mereu,e greu!
Uita l si vezi ti de drumul tau in viata,mai ine suferi un pic mai mult acum,decat sa i mai acorzi o sansa, dupa sa nu functioneze si dupa te asigu ca vei ceda, pentru ca ti ai folosit toate resursele.
Limiteaza te si succes pe mai departe iubita!

1 răspuns:
| bobo105 a răspuns:

Buna! Nu sunt eu doctor love da o sa incerc sa iti dau un sfat.Incearca sa il faci asa putin gelos sa creada ca ai uitat de el, iar daca el chiar te iubeste sigur o sa se intoarca la tine iar atunci cand o va face tu fi un pic indiferenta cu el si vei vedea ca nu o sa vrea sa se mai desparta de tine.Succes :*