| soriinaa a întrebat:

Am mare nevoie de sfaturile voastre.Va rogg.Este din nou vorba de prietenul meu, desigur.Cu ceva timp in urma v-am zis ca am ajuns sa ne certam destul de des. Am discutat, si certurile s-au mai rarit. De o vreme au inceput din nou, dar si mai rau.Ne certam, nu ne sunam, nu vorbim, am ajuns chiar sa nu ne vedem cate 2 zile, si de 10 luni, 11 in curand ne-am vazut chiar zilnic, poate cu cateva exceptii dar in rest ne vedeam zi de zi. Nu ma mai prea suna, nu imi mai da mesaje. Si nu ii inteleg atitudinea. Cand suntem impreuna, totul e perfect, imi arata ca ma iubeste, nu stiu, se vede ca e indragostit de mine, imi spune ca vrea sa stam toata viata impreuna, ca nu poate trai fara mine, ca sunt viata lui, dar cand nu mai suntem impreuna, parca e alt om, parca totul se schimba. Nu imi mai da mesaje, nu ma mai suna, parca uita ca exist. Am incercat sa il intreb ce are, de ce se comporta asa, si a ajuns sa imi spuna ca eu l-am schimbat, pentru ca nu am vrut sa o fac cu el, ca eu nu stiu sa vorbesc cu el, mai exact da vina pe mine pentru tot, cand de fapt e si el constient ca are o mai mare parte de vina. Chiar nu stiu ce sa mai fac. Ar mai fi ceva, acum vreo luna stabilisem sa o facem, dar eu am avut ceva probleme de sanatate si nu am mai putut, a trebuit sa fac un tratament, iar acum a ramas stabilit ca dupa tratament o sa o facem. M-am tot gandit ca poate sta cu mine numai pentru ca stie ca urmeaza acest pas, si l-am intrebat lucru asta, si desigur ca mi-a spus ca nu e asa, ceea ce era si de asteptat, dar nu stiu reactia lui m-a facut sa-mi dau oarecum seama ca totusi chiar vorbeste serios. Imi jura ca vrea sa stea cu mine toata viata, ca nu m.ar lasa niciodata. Chiar nu stiu ce sa mai cred, si as avea mare nevoie de o parere, de un sfat. Va rog mult mult mult. Multumesc :*

3 răspunsuri:
| AdyAdeluş a răspuns:

Te rog. Daca ar fi cum zice ar vb cu tine zi de zi, nu v-ati certa. Poate ca pentru ca esti frumoasa vrea sa se dea mare ca are o prietena.Pe tine doar te foloseste.Fii atenta! Daca mai vrei sa vb id-ul meu este ady.adelus

| daassh a răspuns:

Intr-adevar e o situatie delicata, ce iti sugerez eu e sa faceti ceea ce vreti sa faceti, si apoi cred ca lucrurile se vor remedia(eu asa cred).

| Anonima264 a răspuns:

Pai,uite care sunt parerile mele:
a.Are o problema personala si din asta este mai distant.
b.Profita de tine.
c.Nu vreau sa te alarmez dar multi baieti sunt mai distatnti deoarece se vad cu altcineva!
Poate ca daassh are dreptate, faceti ce vreti si poate ca lucrurile se vor rezolva!