| anonim_4396 a întrebat:

am si eu nevoie de sfaturi.
Am o relatie cu un baiat de 7 luni, il iubesc. Si el cred ca tine la mine(doar nu statea 7 luni degeaba), dar este mai rece.Nu ma mai suna, ma suna dar cam rar, si mesaje-imi mai da, dar nu multe.Pe messenger vorbeste cu mine.In ultima vreme ne certam, i-am spus ce ma deranjeaza, mi-a zis ceva de genul "vrei sa stau toata ziua pe capul tau?".
Eu sunt putin geloasa, spun lucruri aiurea care pe el il deranjeaza. I-am promis ca ma schimb, pentru ca certurile erau mai mult din vina mea.
Dar acum nu ma suna mai deloc, mesaje imi mai da, pe mess vorbim. Dar as vrea sa. nu stiu, sa-l fac sa fie mai atent.Cand ne vedem totul e ok.happy

Sfaturi? Cum pot sa-l fac sa fie mai atent?
Multumesc foarte mult.

3 răspunsuri:
| unnimeni a răspuns:

Sti cum e cu voi fetele, nici cum nu e bine, cand ne dam interesul si va sunam, va dam mesaje, nu e bine, ca va sufocam, cand o lasam mai moale iar nu e bine, ca vezi doamne nu suntem suficient de atenti. Asta e parerea mea legat de o anume categorie de fete de o anume categorie de varsta...
In alta ordine de idei, acum depinde de varsta si ocupatia fiecaruia in parte, dar uneori avem si altceva de facut in afara de stat pe mes, ascultat muzica, vorbit la telefon si de a trimite mesaje.
Vorbeste cu el si intreaba-l de ce se poarta asa, poate nu are timp, poate e ocupat sau poate nu ii place sa vorbeasca toata ziua la telefon (cam asta e si cazul meu).
Poate tu iti doresti ceva ce el nu iti poate oferi...

| perla a răspuns:

Da asa e

| UnNimeni_8193 a răspuns:

Pai is unele persoane caraora nu le place sa vb la telefon laughing