| dixi2598 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Acum 3 saptamani eu si prietenul meu care eram împreuna de aproape un an ne-am despărțit. Pe el nu pare ca il afectează asta dar pe mine da si chiar foarte mult. Ma bufnește plânsul si cand cineva ma întreaba de el. Am încercat sa mai vorbesc cu el ca poate ne împăcăm si am zis ca poate e doar o perioada de pauza dar el imi spunea de fiecare daca ca nu știe ce vrea. Ce as putea face sa trec peste pentru ca eu una chiar nu stiu si sunt conștienta de faptul ca noi nu o sa ne împăcăm dar ma doare extrem de mult lipsa lui si imi e foarte dor de el dar trebuie sa trec peste si chiar nu stiu ce as putea sa încerc sa fac in legătura cu asta. Chiar am nevoie de cateva sfaturi

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Înainte de „el" aveai prieteni cu care nu ai mai vorbit pe urm, ocupată fiind cu iubitul tău cel nou? Caută-i, ieșiți din nou împreuna, petrece-ți vremea frumos cu ei sau cu familia.
Sau caută să faci ceva muncă de voluntariat (la Crucea Roșie, case de bătrâni sau de copii etc.) care să îți ocupe timpul și să te obosească. În plus, vei vedea că pe lume sunt lucruri mult mai rele decât o simplă despărțire.

| ambicio a răspuns:

Plânsul e o metodă bună, și despărțirile au anumite etape, e normal să suferi având în vedere că l-ai iubit. Timpul e cel mai bun medicament, ieși la plimbare, fă-ți prieteni, etc.

| Catalin_Andrei_1995 a răspuns:

Acum trebuie sa stai o perioada singura nu te avanta cu altii, mergi la sala, ajuta