| MadiiM a întrebat:

Am si eu o problema, recent m-am despartit de prietenul meu dupa o relatie de 2 ani, am stat in aceeasi casa cam 1 an. Problema este ca noi inca ne iubim si tinem unul la celalalt, el insa vrea o pauza sa ii spun asa, si sa ramanem prieteni. Inca stam in aceeasi casa si vorbim. Eu as vrea totusi sa incerc sa ne impacam din nou, da-i demonstrez ca pot sa-l fac fericit, cu toate ca el spunea ca mereu eu faceam mofturi si eram suparata, si da, recunosc, am gresit, dar totusi as vrea sa il conving ca noi meritam sa fim impreuna. Ce sfaturi imi puteti da in aceasta situatie? Ce as putea face ca sa ne impacam?

1 răspuns:
| Pool77 a răspuns:

Nimic. Il lasi in pace pana se decide.
Daca vrea sa continuie atunci va ramane daca nu pleaca si inveti din greseli.
Simplu ca buna ziua, degeaba il tii cu forta.