| opierdevara a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Buna.Am mai pus intrebaRea asta... dar nu am primit destule raspunsuri. deci imi place de un baiat mai mare [cu 3 aniwinking] decat mine despre care nu stiu prea multe.Asa si el.Ma cunoaste dar nu stie destule lucruri despre mine [cel putin asa cred euon the phone. Am id`ul lui. Ce discutii am putea avea? Ce subiecte am putea abordaa? Va rog ajutati.ma...crying Dau funda si la restul voturiii >big grin

Răspuns Câştigător
| ramoyoopisicel a răspuns:

E mai nasol ca nu stii prea multe despre el. banuiesc ca nu stii nici ce ii place sa faca sau despre ce vorbeste cu placere. uite iti dau o idee, arata-i o melodie frumoasa, intreaba-l daca ii place, de aici intreaba-l ce gen de muzica asculta, mai departe trupa lui preferata, daca a fost la vreun concert... sau in loc de melodie arata-i un film, si intreaba-l ce gen de filme ii plac, filmul preferat, daca esti mai indrazneata provoaca-l la o iesire la un film care ii place lui... si de aici daca e interesat de tine si el va face el restul lucrurilor care sa va aduca impreuna! bafta!

2 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Pai va trebui sa abordezi discutii legate doar de voi doi, ce va place ca nu va place, cum ar fi relatia perfecta pentru voi, care si cum a fost prima dragoste.
Sper ca te-am ajutat. Funda?

| anonim_1647 a răspuns:

Si eu am fost in acceasi situatiehappy la fel, imi placea de un baiat mai mare decat mine, insa nu stiam prea multe despre el si nici el despre mine. l.am bagat in seama pe mess, l.am intrebat daca ma stie, si apoi am inceput sa vorbim. nu trebuie sa te sperii ca nu gasesti subiecte, la inceput subiecte sunt, ptc este etapa de cunoastere. ar fi bine ca si el sa fie comunicativ. il intrebi lucrurile care vrei sa le stii in principal despre el, genul de muzica pe care il asculta, ce filme ii plac, pe unde sta, etc. o sa vezi ca o sa aveti despre ce sa vorbiti daca amandoi contribuiti la realizarea unei conversatii. nici nu o sa stii cand a trecut timpul dupa ce vei termina de vorbil cu elwinking