| Lur656i a întrebat:

Am nevoie de ajutor. imi este frica sa cunosc persoane noi.maine sunt invitata la o petrecere si imi este frica sa merg. efectiv ma blochez si nu mai pot scoate niciun cuvant. ma dispera ca sunt asa ma poate ajuta cineva cu un sfat, ceva? funda...

Răspuns Câştigător
| Denis777 a răspuns:

Singuratatea este frica de viata, incearca sa te duci cu o prietena sau un prieten, nu sta retrasa intra in discutii daca nu te simnti pregatita sufleteste ar fi mai bine sa ramai acasa nu are de ce sa iti fie frica, cand te blochezi intreabai pe ei ceva orice cauta subiecte diferite si cel mai bine ar fi sa mergi cu cineva cunoscut si sa stai pe langa el.

3 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Sfatul meu este sa te duci la un psiholog. Ai niste blocaje datorate unor complexe/frustrari/traume pe care nu cred ca le poti depasi singura. Cauta un psiholog si o sa vezi ca o sa te ajute mult. Bafta!happy

| Oana92 a răspuns:

Sfatul meu este sa te duci la un psiholog. Ai niste blocaje datorate unor complexe/frustrari/ traume pe care nu cred ca le poti depasi singura. Cauta un psiholog si o sa vezi ca o sa te ajute mult. Bafta!happy

| somegirl a răspuns:

Nu trebuie sa te blochezi! si mie imi e frica de obicei sa merg in locuri in care sunt doar 2 sau mai putine persoane cunoscute, dar apoi cand vad ca toata lumea vine la mine, face cunostiinta cu mine si ma pupa ma simt foarte bine happy. deci nu trebuie sa iti fie frica! P.S. : nici eu nu sunt prea tupeista, incearca sa te gandesti la acele persoane ca la niste prieteni pe care ii stii de mult timp si poti sa vorbesti liber cu ei.winking Succes :*!