| Lur656i a întrebat:

Am nevoie de ajutor. imi este frica sa cunosc persoane noi.maine sunt invitata la o petrecere si imi este frica sa merg. efectiv ma blochez si nu mai pot scoate niciun cuvant. ma dispera ca sunt asa sad ma poate ajuta cineva cu un sfat, ceva? sad funda...

1 răspuns:
| DieBitch a răspuns:

Nu trebuie sa te dispere ca esti asa. Nu te poti schimba doar pentru o frica pe care nu o poti depasi!
Fii tu, incepe o conversatie cu un simplu "Buna! - Ce faci? " si... restul' conversatiiei vine de la sine. Iti poti da comenzi, lasa la o parte emotiile... si fii doar tu. (oricum sunt sigura ca lumea intelege asta, nu fiecare se naste cu toate)