| Pacienta a întrebat:

AM NEVOIE DE AJUTOR! In primul rand Buna!
Am avut un contact sexual neprotejat in data de 28, iar dupa 3 ore am luat Postinor 2(la sfaturile farmacistei), totul se pare ca a fost bine, in sensul ca nu au existat scurgeri ciudate, varsaturi, etc.
Astazi (7zile de la cs neprotejat), m-am trezit cu o pata de sange putin rosiatica, iar acum spre seara a curs mai mult. Ma intreb este "'menstruatia falsa", deci sarcina, sau ceva normal? Desi "menstuatia actuala" este inchisa la culoare (acum seara). Menstuatia normala e in ziua de 18.Multumesc.

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Vad ca nu te lamureste nimeni.Eu stiu ca la 7 zile de la postinor iti va veni c.m.
Ca sa te lamuresti, uite, citeste raspunsuri similare cazului tau
http://www.tpu.ro/cauta/?keyword=postinor
Si,ai mai multa grija de tine.Pa,pa!

| RaZ4Ing a răspuns:

Aa pai cine stie o fi ceva dereglat sau deranjat la menstruatia ta.

| Tany a răspuns:

Buna, sa stii ca dupa parerea mea ar trebui sa consulti un medic fiindca doar el iti poate spune precis ce probleme ai si daca intr-adevar ai probleme, aici ai nevoie de un sprijin fiindca sa treci singura prin asa o situatie este foarte greu.Imi poti spune citi ani ai?

| Tany a răspuns:

Nu e nimic socant in asta pur si simplu m-am interesat de virsta ta. Scuze daca te-am jignit prin intrebarea aceasta.happy

| contesa_9175 a răspuns:

Medicamentul iti poate cauza dereglari hormonale, nu stiu daca nu si scrie in prospect la reactii adverse.Eu am luat de vreo 2-3 ori pana acum, bineiteles in decurs a 6 ani de cand mi-am inceput viata sexuala si o data mi s-a intamplat ca dupa ce am luat a doua pastila, a doua zi mi-a si venit ciclul desi tot asa ca si la tine trebuia sa mai treaca inca vreo 2 saptamani pana sa imi vina menstruatia normala.
Sincer nu cred ca esti insarcinata mai ales atata timp cat ti-ai facut testul si ti-a iesit ca nu esti insarcinata.
Nu vreau sa te sperii dar ai grija cu medicamentele astea pentru ca mie mi-a dereglat menstruatia o perioada.

| Pacienta explică:

Am uitat sa mentionez, miàm facut test de sarcina si mi-a iesit ca NU SUNT INSARCINATA.

| Pacienta explică:

Nu conteaza varsta mea... ma refeream la acea scurgere daca e normala, e pentru prima data cand i-au pastila de a 2a zi. Ce e asa de socant Tany?