| Pacienta a întrebat:

AM NEVOIE DE AJUTOR! In primul rand Buna!

Am avut un contact sexual neprotejat in data de 28, iar dupa 3 ore am luat Postinor 2(la sfaturile farmacistei), totul se pare ca a fost bine, in sensul ca nu au existat scurgeri ciudate, varsaturi, etc.

Astazi (7zile de la cs neprotejat), m-am trezit cu o pata de sange putin rosiatica, iar acum spre seara a curs mai mult. Ma intreb este "'menstruatia falsa", deci sarcina, sau ceva normal? Desi "menstuatia actuala" este inchisa la culoare (acum seara). Menstuatia normala e in ziua de 18. Mi-am facut test de sarcina tot astazi si a iesit ca Nu sunt insarcinata.Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| oana_3673 a răspuns:

E normal sa iti vina menstruatia mai devreme, cand iei paastile, daca ti-ai facut testul calmeaza-te