| MănumescAndra1999 a întrebat:

Am nevoie de ajutor!
Nu-i am deloc la inima pe parintii iubitului meu, pur și simplu nu ma simt deloc apropiată de ei, sunt cam distanti fața de mine..si eu nu ma simt bine in prezența lor.
Dar sunt nevoită să ma mut cu iubitul meu in aceeasi curte cu ei, pentru ca el nu e de acord sa stam cu chirie...
Au casa lipita de ai lui si au foarte multe lucruri în comun pe care le folosesc ei si iubitul meu.
Ce sa fac?
Nu vreau sa par o fițoasa, iar iubitul meu nu ma intelege deloc.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Il lasi pe el daca nu-ti convine mutatul in casa lui

| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca ai doar 19 ani, fata de 29 de ani ai lui. Pentru ei esti doar o copila imatura. Si-ar fi dorit pe cineva mai adult. Probabil ca au si impresia ca vrei sa profiti de el si de bunurile care ii vor ramane dupa moartea lor.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fata mosului niciodata, dar NICIODATA sa nu te muti cu un baiat care locuieste cu parintii. esti prea tanara, mai bine desparetete suferi un pic dar dupa aceea te vei distra si bucura de tinerete. viata este scurta, nu o irosi

| Violleta2022 a răspuns:

Pot sa-ti dau un sfat, asa cum am dat si copiilor mei: incearca sa locuiesti acolo, cu el, asa cum doreste, macar o perioda de vreme (6-12 luni), ca oricum nu sunteti casatoriti si nu aveti copilasi, deci, usor de rupt relatia, fara repercursiuni si legalitati, daca nu functioneaza.

In caz de convietuirea asta cu familia lui, nu-i una fericita, el va vedea ca te-ai sacrificat si ai incercat sa fii acolo unde el a dorit, apreciind sacrificiul si dragostea ta... acceptand in final sa va mutati, ca sa fiti fericiti impreuna.

| 90210 a răspuns:

Parintii iubitului meu nu ma plac (habar n-am de ce). Am incercat prin atatea feluri sa ne cunoastem mai bine (poate se schimba situatia), dar nu s-a schimbat nimic. Sunt niste oameni foarte dificili. Uneori imi dau impresia ca nu-si iubesc propriul copil (iubitul meu). Nu m-as muta cu ei in viata mea.
Nu te sfatuiesc sa te muti cu ei pentru ca daca parintii lui nu te plac...nu prea mai ai cum sa imbunatatesti situatia.

| Hannah06 a răspuns:

Daca faci pasul, va trebui sa te obisnuiesti cu ideea.Incerci ce tine de tine sa faci relatia una buna si daca nu, pastrezi o relatie rece, politicoasa si cam atat.

| Alexandr1onnn a răspuns:

Din moment ce el are o casă a lui, ar fi o risipă de bani să locuiți în chirie. Încearcă să faci un compromis, este și interesul tău să nu risipiți banii. Poate mutarea te va apropia de părinții lui. Dacă nu, și vă va cauza, sigur iubitul tău va lua măsuri. Încearcă să lași de la tine, ești la început de drum și e normal să fie mai greu. Fii optimistă!

| MănumescAndra1999 explică:

Țin să cred că unii dintre voi nu mă înteleg.
Logic ca am stat acolo aproape o săptamana..si ai lui il suna de 100 de ori. daca se intampina o problema, il suna si el mă lasa pe mine si se ducea la ei.