| fetitzabunasinebuna a întrebat:

Buna lume, am nevoie de ajutorul vostru. Am 15 ani si am iubit. Parintii mei nu prea sunt de acord, adica nu`mi interzic dar nici fericiti nu prea sunt. Ideea este ca mama ii spune tot lu` tata, si tata este putin mai sever. Ce ar trebui sa fac, sau cum sa le zic sa fie totul ok. Maine, iubitul meu vine la mine, dar nu stam in casa sau in curte, stam pe afara adica pe strada, tin sa mentionez ca am fost colega cu el in clasele 5-8. ce ziceti sa ii spun mamei sau sa las asa si sa spun ca este doar un coleg, amic?

Răspuns Câştigător
| patriiiii89 a răspuns:

Eu zic sa ii spui numai dupa ce va trece un timp de relatie, ca poate ii spui si peste 1-2 saptamani totul se sfarseste.

| fetitzabunasinebuna explică (pentru patriiiii89):

Da. asta voiam sa fac, multumesc! :*

17 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Spune-le și așa nu ai voie. Ce poate să îți facă, să nu-și dea voie afară.

| h3r a răspuns:

De ce este neaparat să vină acolo? Nu poți merge cu el cu cercul de prieteni? Mă rog, vedeți voi.

Trebuie să le spui adevărul plus o promisiune - nu vei sta mult afară! Vor aprecia asta și cel mai probabil nu vor reacționa urât.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca mama ta nu se opune,de ce s-o minti? Spunandu-i adevarul, vei fi mai linistita, iar daca o convingi ca prietenia voastra nu-ti influenteaza negativ viata, atunci vei fi si mai apropiata de ea, iar tatal tau va deveni mai maleabil.

| grab a răspuns:

Daca tot il chemi la tine acasa vedeti si voi cum va retrageti asa pe neve cateva minute intr-un colt undeva ca sa va consumati momentele de iubiti. Apoi la "lumina" ramaneti colegi happy

| Cristiann25 a răspuns:

Sigur ai 15? Dupa fata mai mult de 12 nu-ti dau.Ce trebuie sa-i spui lu` mami tot? Of of mai copilasi.

| fetitzabunasinebuna explică (pentru Cristiann25):

Da. am 15 anii si nu vreau sa bag cearta in familie sau ceva. Daca ai vre`un sfat te rog frumos daca dorestii sa mi`l dai, daca nu, nu te mai obosii sa imi scriiwinking Nu ma ajuti cu nimic. Multumesc!

| SunnyDay88 a răspuns:

Pe mine niciodata nu m-a deranjat ca mama i-a spus aproape tot ce mi se intampla mie tatalui meu, din contra, uneori prefer sa o faca ea decat eu.

ce faci asa rusinos de nu trebuie sa stie tata? nu rupe legatura cu ei si faptul ca mama ta il pune in tema pe tatal tau legat despre ce faci tu nu e deloc grav. e tatal tau si trebuie sa stie si el de tine cu cine iesi si ce probleme ai ca sa poata sa te ajute cand ai nevoie. si vei avea nevoie...

| g4mma a răspuns:

Adica sa te sfatuim sa minti? Nu draga, spune-le adevarul, ca doar nu or sa-ti dea in cap.

| fetitzabunasinebuna explică (pentru g4mma):

Daa. eu v-am cerut doar parerea.winking multumesc oriicum pentru sfat!

| BlakeLively a răspuns:

Eu sic sa le spui pentru ca daca nu vor afla de la tine...naspa.

| fetitzabunasinebuna explică (pentru BlakeLively):

Eu.zic sa mai astept putin, adica. sa implinesc o luna ..cu iubitul meu si dupa, sa fiu sigura ca relatia poate merge mai departe.

| BlakeLively a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Da,asa este cel mai bine. Succes!

| fetitzabunasinebuna explică (pentru BlakeLively):

Dap, multumesc frumos!

| BlakeLively a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Npc!

| JohnCena02 a răspuns:

Spune-i ce astepti?

| EleSimoo a răspuns:

Odata ce spui o minciuna, iti va fi tot mai greu sa spui adevarul.