| Manuellllaa a întrebat:

Am nevoie de ajutorul si sfatul vostru.
Unii stiti mica mea povestioara, iar daca nu o stiti puteti intra sa vedeti ultimul meu "of."

Acum 2 luni m-am despartit de baiatul pe care l-am iubit aproape 1 an jumatate, mentionez ca am 18 ani,a fost primul baiat din viata mea, am avut atata incredere in el, l-am iubit si de ce sa mint poate inca mai simt ceva pentru el.
Acum 1 luna,un baiat pe care il cunosc bineinteles ma sunat, datorita unei prietene comune am inceput sa vorbim, il cunosteam de 2 ani de zile,anul trecut am mai vorbit insa nu am avut o relatie,acum am acceptat sa stau cu el,poate din singurul fapt ca vreau sa-l uit pe acel"nemernic" care si-a batut joc de mine,care nu a apreciat ca m-am daruit lui pentru ca il iubeam.
Baiatul acesta a trecut si el prin ce am trecut eu,insa nu el a fost cel care s-a despartit de ea, ci ea de el.
Ne intelegem bine, si teama mea este urmatoarea:
Am 18 ani, nu mai sunt virgina, trece 1 an si eu tot v-oi fi cu baiatul acesta si daca va trece 1 an, va trebuii sa trec mai departe cu el, sa ne daruim trupeste.Nu mi-e teama ca nu ma accepta ca nu mai sunt virgina, mai in gluma mai in serios i-am spus si a zis ca nu il intereseaza lucrul asta, tine la mine si ma place foarte mult.si nu ma va stresa, cand v-oi vrea eu atunci va fi.
Acum daca eu ma culc cu el dupa 1 an, apoi peste ceva timp ma despart si apare altul.....cum v-oi fi catalogata? O femeie usoara nu? Da. Chiar daca alte fete au conceptia"te numesti femeie usoara cand te culci cu barbati cu care nu ai o relatie serioasa si o aventura" insa dragii mei, eu tot ma simt asa.
Ce parere are un baiat despre o fata care si-a pierdut virginitatea la 18 ani?
Nu vreau sa fiu aratata cu degetul,bine,nu stie nimeni ce s-a intamplat in relatiile mele, insa eu am un respect fata de mine, de corpul meu.Am nevoie de un sfat,poate de la fete si baieti care au intampinat ce am intampinat eu,si totusi nu a fost vina mea ca am fost mintita, acel baiat a jucat un teatru extraordinar, iar apoi dupa ce am facut-o am mai stat 5 luni impreuna si el a fost cel care a decis sa ne despartim.
sad Am nevoie mare de sfatul vostru. Multumesc mult.

9 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Ok... fetelor, inca nu ati inteles cand un baiat va crede despre o fata ca este "usoara". O fata este "fata usoara" atunci cand ea chiar intretine relatii sexuale cu baieti cu care nu are o relatie propriuzisa sau daca este intr-o relatie DOAR pentru sex. Faptul ca tu te simti "usoara" atunci este problema ta si as putea spune ca esti putin paranoica (fara suparare).

Daca te culci dupa un an cu baiatul asta, asta nu inseamna ca va trebui sa-ti petreci restul vietii cu el. Nu conteaza dupa cat timp te vei culca cu el, asta nu defineste durata si sansele relatiei voastre. Faptul ca tu visezi la cai verzi pe pereti asta nu inseamna ca sunt si adevarat, nu? Exact asa este si aici. Te poti culca cu el dupa un an si a doua zi sa va despartiti.

Eu am o parere buna despre fetele care au facut-o pentru prima data la 18 ani deoarece asta inseamna o buna educatie primita din partea parintilor si nu sunt chiar atat de usor de manipulat. Totusi tu duci toata chestia asta la extrem considerand ca nu trebuie faci sex cu prietenul tau decat dupa un an si ca trebuie sa ramaneti impreuna dupa aceea.

Be smart and take care.winking

| Cristiann25 a răspuns:

Din partea mea ai tot RESPECTUL, mai ales pentru faptul cum gandesti! Nu esti o femeie usoara, un an e destul de mult sa-ti dai seama daca te iubeste si cel mai important e ca o faci din iubire si nu ca si curvele astea pentru bani! Stai linistita ca nu esti din acea categorie! Succes, te pup!

| e1xtz a răspuns:

Cred ca esti cam de la tara(nu ca ar fi ceva rau)..stai linistita..ca de pe ulita nu cred ca se duce lumea sa citeasca cati iubiti o sa ai tu pana iti gasesti un sot..pff

| Raiiiisa a răspuns:

Tu consideri ca virginitatea e ca un trofeu care il daruiesti cuiva.
Daca "i-ai daruit" virginitatea ta fostului, nu ai facut-o doar pentru el, pentru ca sunt sigura ca si tu te-ai simtit bine.Asa ca nu ar trebui sa il invinovatesti pe el cu nimic.
Iar ca relatia voastra s-a terminat dupa 5 luni dupa aceea,asta nu insemna ca el nu te-a iubit sau doar a "profitat" de tine.
Credeai ca daca el a fost primul, cu el vei ramane sau relatia nu se va mai termina?!

Atata timp cat intretii relatii sexuale cu prietenul tau, nu esti CURVA!
Nu iti impune nimeni cand sa o faci sau dupa cat timp de relatie sa o faci.

Interesant, si daca lumea nu te va considera asa, tu tot te vei simti? Nu inteleg asta.Sa te injosesti tu singura.

Problema ta este ca, consideri actul sexual ca pe o obligatie fata de partener si nu ca o placere care ar trebui sa vina din partea amandurora.
Plus ca, programezi totul.Adica la tine e clar dupa 1 an.Dar la ce simti tu nu te-ai gandit vreodata? Sau la ce simte cel de langa tine? Ca sa nu dai dovada totusi de egoismstraight face

Si sa stii ca un baiat care te iubeste, nu va fi interesat de virginitatea ta, daca sau nu mai esti.
Unu care te iubeste, te iubeste asa cum esti.
Numai un cretin s-ar desparti de tine ca nu mai esti virgina.

| SparkleO a răspuns:

Salut.
am o ntrebare.il iubesti pe baiat?
daca da, fa-l sa se simta bine, dar incearca sa nu devina ceva normal... sa o faci in fiecare zi. nu fi fricoasa. domesticeste-ti frica... nu se va intampla nimic. ramane intre voi.

| Gαηαmα a răspuns:

Buna.
Nu stiu ce sa-ti zic...dar daca o faci din iubire nu e chiar asa.Sincer si eu gandesc la fel, dar... Poti sa faci asta si mai tarziu, un an jumatate(nu un an)daca nu accepta lasa-l, poate asta vrea si el.
Acum tu sti....Eu spun sa nu ai prea mare incredere si sa ai grija.

| SammiSchüler a răspuns:

Parerea mea este ca esti prea fricoasa daca pot sa spun de ceea ce cred cei din jur. e strict problema ta ce faci cu orice baiat. :)). daca nu a mers cu primul nu e un capat de lume. daca nu a mers nici cu al2lea la fel. este strict problema ta cu cine ramai.
(http://ask.fm/xmisstake)

| secret093 a răspuns:

Nu are nimeni de ce sa te catalogheze o femeie usoara pentru ca ai facut-o din dragoste. Am observat ca ai grija de tine si esti o fata cu capul pe umeri pentru ca ai asteptat pana la 18 ani, unele isi incep viata sexuala de la 13, asa ca nu ar trebui sa te simti vinovata de ceva.

Cand o sa ii spui sotului tau ca ai fost virginaa pana la 18, o sa te aprecieze pentru ca ai asteptat pana atunci! :*

| Madsss a răspuns:

Mă, ar trebui sa fii mandra de chestia asta, ca pana la 18 ani ai fost virgina. Altele la 12-13 ani nu mai stiu ce inseamna acest cuvant