| Michaela89 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru.Deci,sunt cu un baiat de mai mult timp, avem incredere unul in celalalt.Intrebarea este..cata libertate trebuie sa ii ofer si cum trebuie sa procedez?

Răspuns Câştigător
| MariaIurascu00 a răspuns:

Pai nu daca iti spune ca se duce cu prietenii undeva, nu-l intreba unde, cum, cu cine. Nu trebuie sa-l sufoci cu,, doar cu mine,,, lasa-l in pace! nu trebuie sa te stresezi cu ce face el... Daca ai zis ca ai incrdere in el. NOROC! :*

8 răspunsuri:
| Aleqa a răspuns:

Uite, poate vrea sa iasa si el cu prietenii... sa-l lasi.
Nu trebuie sa fi geloasa ca vorbeste cu o fata oarecare, ca sigur o sa creada ca n-ai incredere in el.
Joaca-te cu el si distrati-va impreuna.
Iubeste-l asa cum simti tu, cu inima, cu mintea.
Fa-l sa petreaca ceva timp in plus si cu tine, ca sigur o sa se simta bine.

| Demetriavic a răspuns:

Am un singur sfat! Nu ai cum sa ii oferi mai putina sau mai multa libertate, cand iti spune ca se duce undeva, lasa si tu de la tine, si ai incredere, nu il intreba unde se duce, cu cine se duce, la cat se intoarce acasa, si de acestea, sper ca te=am ajutat :*:* funda?!

| Michaela89 explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri.

| neutrino a răspuns:

Tu nu poti oferi cuiva mai multa sau mai putina libertate, si nici invers. Voi va puteti oferi, daca sunteti in stare, dragoste reciproca.

| Melenguesa a răspuns:

Libertate? =) WTF?

Cum adica cata libertate sa ii oferi? E cumva prizonier sechestrat undeva? laughing
Sfatul meu este: Daca tot te ingora, ar trebui sa il intrebi daca mai vrea sa fie cu tine, deoarece nu prea isi petrece timp cu tine. In cazul in care te ignora.
In cazul in care nu te ignora asa mult si des, lasa-l sa iasa cu prietenii, ce treaba ai tu cu el? E si el un om nu e chiar fiinta absoluta sub 'domnia' ta.
Bafta! happy

| Tєqυιℓα a răspuns:

Hei. happy

Un singur sfat am să îți dau!
Ai încredere în el!? Atunci lasă-l să facă ce vrea adică bine, să nu te înșele. rolling on the floor Dar lasă-l dacă el spune, merg cu prietenii, atunci lasă-l! Oricum o relație se bazează pe încredere. happy
Sper că ți-am fost de ajutor. love struck
Succes. happy

Pa, pa. happy

| emm1D24 a răspuns:

Baietiii spun mereu ca au nevoie sa fie liberi, desi sunt intr-o relatie. Ofera-i libertate, dar nu il lasa chiar sa se vada cu o alta fata mai mult decat se vede cu tine. Incearca sa nu-l tii chiar din scurt, dar fii cu ochii pe el...Asa procedez eu. Sper ca te-am ajutathappy

| FoxDiana a răspuns:

Ei bine eu zic asa:Sa il poti tine in"frau" dar nici sa il intrebi toata ziulica "Une ai fost." Sau cand il vezi cu o fata "Ma inseli?!?! Nesimtitule..." Si de fapt sa fie vara lui, serios mi s-a intamplat, si daca ti se intampla si tie, intreaba-l cine e si urmareste persoana respectiva 1 zi 2, daca simti ca e ceva in neregula.
Deci, mai asa ....intre limite.Si nu uita, cel mai important, increderea unul in altul. Sper ca te-am ajutat, si daca nu sa dai funda la cine trebuie.