| Kattth a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru, mai ales al fetelor, nu stiu ce sa fac. Pana sa fie imrpeuna cu mine prietenul meu vorbea cu o tipa care era plecata in afara. Tipa era mai "tarfa" scuzati limbajul, nu sunt in masura sa critic pe nimeni dar ea are prieten de 5 ani si tot ii spunea prietenului meu ce o sa ii faca cand vine in August in tara si etc. Ideea este urmatoarea, iubitul meu nu prea intra pe facebook si eu avand parola si permisiunea lui sa stau pe fb lui azi a intrat tipa respectiva pe el si i-a spus ca a venit in tara si sa ii lase numarul ca vrea sa il vada. Ce sa fac? Eu i-am raspuns decat atat : "sunt prietena lui". Ce sa vorbesc mai departe cu ea daca raspunde? Si sa ii spun lui ca l-a cautat sau sa sterg mesajele si sa o las balta? Va rog sa ma ajutati, nu vreau sa il pierd sau sa ne certam din cauza asta...

8 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Sterge mesajele si las-o balta, roaga-l sa nu-l mai caute ca este intr-o relatie serioasa cu tine. Daca vrei anunta-l si pe el, sa-i vezi reactia dar fi atent la ce "mutari" va face dupa.

| MadRabbiT a răspuns:

Se potoleste el singur dupa 2 3 partid de Buseli! Sfat da'l in **** ma'si daca nu o sa te dea el.

| h3r a răspuns:

Dacă l-a căutat înseamnă că ține totuși legătura cu ea pe ascuns, din când în când! Și se pare că tu știi ce a vrut dânsa de la el...
Eu te sfătuiesc să fii sinceră cu el și să-i spui adevărul. Poate, dacă îi e teamă să nu te piardă și te iubește, va pune punctul pe „i".
Nu-ți fie teamă de el, vrei să stai cu cineva care nu te iubește doar pentru teama de a nu vă certa?
Dacă e să se întâmple ceva n-ai cum evita asta...

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Ce prostie sa dai iubitei parola de la fb. *** nu aveti intimitate deloc. ce terminati

| iubesc a răspuns (pentru PreaDulcePreaFin):

Nu e o prostie, se numeste incredere!

| FoundYouLover a răspuns:

Eu daca as fi in locul tau as sterge mesajele si nu i-as spune nimic, iar daca m-ar intreba despre asta i-as spune ce mi-a zis aia si i-as spune ca probabil am uitat sa-i spun atunci.

| Kattth explică:

Terminat esti tu. Daca nu ai ceva bun de spus stai in banca ta. Nu te-a bagat nimeni in seama. Fiecare face ce vrea cu viata lui, daca am parola lui si el pe a mea nu inseamna ca suntem terminati. GET A LIFE!

| Ąℓзאą a răspuns:

Ii poti spune prietenului tau sa termine orice comunicare cu aceea fata ca sa ocoliti alte dispute