| Laura20035647 a întrebat:

Am nevoie de niște sfaturi...De vreo săptămâna imi scriu cu un băiat din școala la care voi urma sa merg, eu locuind într-un oraș din apropiere.Am vorbit despre o grămada de lucruri și m-a întrebat de doua ori când ma mut.Mie mi se parea ca e interesat de mine. Ultima oară am vorbit cu el acum 3 zile.L-am întrebat ceva legat de școala și a zis ca nu știe,apoi i-am zis ca doar așa l-am întrebat, iar el a răspuns cu "apăi știu". Atat. Dupa asta n-am mai vorbit absolut nimic.
Credeți ca merita sa ii mai scriu? Ce ar trebui sa fac? Imi place mult de el, e amuzant și de treaba.Iar pana sa vorbesc cu el in realitate mai trebuie sa aștept o luna.

Va rog dati-mi cât mai multe sfaturi și spune ti mi ce ar trebui sa fac.

Răspuns Câştigător
| Valentina8 a răspuns:

In primul rand, nu trebuie sa cersesti atentie! Nu cumva sa fi disperata si mai ales sa-i dai de inteles asta. Inteleg. iti place insa continua sa gandesti rational intotdeauna si sa nu te lasi cuprinsa de sentimente caci vei gresi enorm. O gandire sanatoasa e un suflet linistit.
Asteapta sa treaca timpul pana cand veti incepe scoala sau sa vezi daca te mai cauta. Totusi, au trecut 3zile. Vezi daca te cauta, daca nu lasa-l. Daca esti importanta pentru el te va cauta, sau daca are macar vreun 1% interes fata de tine o va face.
Fii cu capul pe umeri! Gandeste rational! Nu visa ci traieste realitatea caci astfel nu vei fi dezamagita! Si cel mai important, sa nu ai asteptari!

| Laura20035647 explică (pentru Valentina8):

Mersi mult Pt răspuns! Problema e ca ma simt atât de singura și simt ca singurul meu scop in viața e iubirea... Ești sigura ca n-ar mai trebui sa ii scriu, având in vedere ca eu i-am dat un fel de seen?

| Valentina8 a răspuns (pentru Laura20035647):

Dragaa mea! Asculta ma! Pana sa dau de gustul "succesului"sa vad ca reusesc sa fac ceva in viata si sa incep sa am realizari vedeam doar iubirea! Iubirea pentru ca despre iubire auzim de cand suntem mici si visam la basme la povesti ce le vedeam de mici. Insa nimeni nu ne spunea ce inseamna cu adevarat sa ti faci o scoala sa ai o viata sanatoasa sa incerci sa dai mereu cei mai bun din tine sa reusesti sa faci ce ti propui! Iubirea? Atata iti permiti sa vezi? Te vei hrani din iubire? Iti vei plati ratele si facturile din iubire? O sa ti faci vacante din iubire?
Axeaza te tu pe viata ta personala, si daca vrei sa iubesti, iubeste te pe tine si vei fii cea mai fericita persoana! Nu visa la iubirea altuia! Cine te va vrea cu adevarat va fi in stare sa vina in genunchi la tine! Iubirea e despre sacrificile adevarate, e despre respectul total, despre onoare si devotament. Are cumva acel baiat ceva din aceste necesitati? Sigur nu!
I-ai dat seen si? O zici de parca ai fi facut o crima laughing Uite, esti o necunoscuta deci nu ti vreau raul. Tu esti pe primul loc, dupa cariera ta, iar la final te poti bucura de iubire. Daca ai norocul pana atunci sa gasesti persoana potrivita si mai bine. Dar persoana potrivita nu o vei gasi pe net, sau la coltul blocului sau intr-un bar/discoteca.
Respecta te pe tine insuti!

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai putea sa incerci sa initiezi mai des cate o mica/scurta sedinta de... barfa nevinovata. Poti fi sigura si convinsa ca va fi bucuros si foarte incantat ca-i dai importanta. Succes! Bafta!