| Nextone a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi si pareri.Stau cu un baiat de 3 ani.Eu ca sa il pun la incercare sa zicem asa pentru ca am aflat ca ma mai mintit mi-am facut un id de fata si am vorbit cu el dar pana la urma am recunoscut ca sunt eu si s-a suparat foarte tare.De cateva luni am aflat ca el mai avea un alt id despre care eu nu stiam i-am zis asta si el mi-a promis ca nu o sa mai intre pe el desi i-am cerut parola nu a vrut sa mi-o dea, cum facea de obicei.Asa ca mi-am facut din nou un id de fata si am vorbit cu el(el vorbind cu cu mine de pe idul de pe care imi promisese ca nu mai intra). A vorbit cu fata respectiva multe(adica cu mine) i-a zis ca m-a inselat dar ca tine la mine si nu ma poate lasa, a cedat destul de greu dar a zis ca vrea sa se intalneasca cu ea dar pe mine nu o sa ma lase, i-a mai zis si cum m-a inselat si cand, i-a zis ca atunci cand merge la majorate el chiar nu cauta fete sa se bage in seama dar fiind betie si anturaj daca sare o fata pe el el ce sa faca sa o bata? A zis ca daca nu face acum atunci cand.Nu mai stiu ce sa fac nu vreau nici sa ii spun ca am fost eu pentru ca o sa se supere dar nici sa las lucrurile asa.Trebuie sa aflu de toate astea fara ca el sa stie ca eu eram defpt fata respectiva. Vreo idee? Vrea sa si vorbeasca cu ea la telefon i-a dat numarul(adica mi l-a dat). Nu vreau nici sa ma despart de el, habar nu am ce sa fac.Am nevoie de sfaturi.Va multumesc pentru rabdare si sper ca ati inteles ceva dinc e am zishappycrying

9 răspunsuri:
| Lexus28 a răspuns:

Da-i papucii. E un dobitoc!

| deea89 a răspuns:

Cum adica nu vrei sa il lasi? da ce vrei sa faci? sa te minta in continuare, sa te insele si sa isi bata joc de tine? ce Dumnezeu...nu gandesti putin? nu este singurul baiat de pe pamant.nu mai sta cu el ca nu merita deloc! daca vrea sa isi faca de cap.asa isi faca da nu in timp ce este cu tine.numai tu ai de suferit.ca el isi face de cap nu-l intereseaza de tine. daca il interesa nu te mintea si nu isi batea joc de tine! parerea mea...lasa`l! sunt altii de 1000 de ori mai bun decat el! pune mana si cauta acel baiat mai bun, nu sta cu unu care nu are treaba cu tine.nu`l mai lasa sa`si bata joc de tine.ai grija si succes :*

| Unffox a răspuns:

Personal, nici nu m-as mai complica cu o astfel de persoana nehotarata si neserioasa.
Viata nu inseamna doar fete, sex si bani, iar el e un fraier de cea mai inalta clasa daca considera ca pierde ceva maret daca nu are mai multe fete odata.

Insa daca tii neaparat sa-ti bati capul cu el, iti sugerez sa- spui clar ca ai fost tu, desi la cat de direct a fost, am impresia [ nu stiu de ce ] ca el deja stie asta si i s-a parut cel mai bun moment pentru a-ti marturisi. Ii poti spune si eventual sa-i reprosezi destule, avand in vedere faptul ca lipsa ta de incredere in el a fost bine intemeiata si s-a dovedit cu folos, iar el nu are nici un drept [ dupa tot ce a facut ] sa se mai si supere pe tine. Daca o face, atunci nu insemni atat de mult pentru el, ci doar sa obisnuit cu tine si considera ca daca nu te poate lasa din obisnuinta, te iubeste.

Deci mai pe scurt ai 3 situatii :
1. il lasi in legea lui
2. esti macar tu cea corecta si il pedepsesti bine de tot astfel inact sa se invete minte
3. iar esti tu corecta, iar daca se supara de adevar e un fraier pentru ca el nu a fost in stare sa fie sincer cu tine.

In 2 din 3 vei fi nevoita sa-l lasi, deci iti sugferez sa nu te mai complici deloc...

| EdwLo a răspuns:

Ehhh, daca nu stiai, acum nu mai sufereai. Vezi daca te mananca undeva... Iti zic, daca continui, asa, sa il tot verifici, vei ajunge clar la inevitabil. Gandeste-te si tu. Chiar crezi ca e normal ce se intampla? Pune-te exact in locul lui, ca probabil nici tu nu oi fi usa de biserica. Oricum vina lui e vina lui, dar mai mult e vina ta ca l-ai ales pe el, si ca n-ai avut ce face decat sa iti cauti singura raul... adica singura ti-ai facut rau acum. Daca nu aflai, erai fericita.

| Anakatsu a răspuns:

Este baiat oricat de mult s-ar abtine nu poate cel putin la o 17-18-19 ani sa stea numai cu o fata

adica mai vrea si omul aventuri de o noapte chestia asta e de cand lumea si nu cred ca exista barbat care sa nu fi facut si din greseala asa ceva

| bengal a răspuns:

Lasa-l fata, te minte pe fata, si asta o va face mereu, nu se va opri.

| bebe_1266 a răspuns:

Am nevoie de un sfat
iubesc la nebunie pe un baiat si el se comborta frumoas raw de tot cu mine e prietenul meu de cand eram miki el e mai mare ca 3 ani decat mine si nu stiu ce sa fac nu stiu daca mha place ca eu vb p mess in fiecare seara si el mha tine de vorba mereusad si nuh ce sa faccrying((( mi-a placut de ell si daca mha loveam din cineva el se baga si il certa pe alla si nu stiu ce sa fac big grin va rog dati-mi un sfathappy

| Ella_1080 a răspuns:

Ceao!
Eu cred ca ar fi mai bine sa ii zici ca tu ai fost fata respectiva, asa ar fi mai bine deoarece el ti-a promis ca nu va mai intra pe pe acel id. Dupa parerea mea daca el chiar te iubea nu facea asa ceva!saddar oricum thu decizi ce facisad

| Ella_1080 a răspuns:

Ceao!
Eu cred ca ar trebui sa il parasesti el nu te merita, daca el te iubea niciodata nu ar mai fi intrat pe acel idcrying