| Capy a întrebat:

Heii puppy dog eyes. Nu stiu ce sa fac. Am o prietena f buna. Ei ii placea de un baiat insa ii era rusine sa-i ceara id-ul. etcchatterbox. Eu pentru ea am vorbit cu acel baiat. le-am facut cunostinta, etcstraight face. Acum sunt impreuna insa baiatul ala vrea sa se intalneasca si cu mine si spune ca ar vrea sa fie si cu mine i n acelasi timp ce e cu ea. Eu nu stiu ce sa facstraight face Ma gandesc ca daca ii spun ei. sa nu se supere si sa interpreteze gresit totul straight face Ce ziceti?puppy dog eyes

4 răspunsuri:
| LifeFail a răspuns:

Băiatul ăsta vrea să se întâlnească şi cu tine şi cu ea? Lasă ce vrea el,te-ai gândit ce vrei tu,de fapt? Tu vrei să te întâlneşti cu iubitul prietenei tale?
Spune-i ei tot adevărul,e cel mai bine, eviţi toate problemele şi neînţelegerile. Abia la urmă gândeşte-te ce vei face în privinţa lui, care, în mod evident, e un nesimţit care vrea doar să-şi bată joc.
Baftă!

| Cristiana2011 a răspuns:

Sincer` faci ce vrei :*. E viata ta. Nu a prietenei tale! Dar daca intr-adevar tii mult la prietena ta happy ii spui. Dar nu tot ii spui incet si cu o singura conditie " Sa nu iasa cu scandal ". Iar daca nu vrei sa faci asa. iti spun intr-un mod prietenesc :
Daca ea ar fi in locul tau. happy si nu ti-ar spune. happy Ar trebui sa incerci sa vorbesti cu el. iar daca tie iti place de el atunci treaba este clara. Nu ai decat sa fii cu el straight face! Multa bafta :*! >big grin

| Capy explică:

Hei hei hei straight face
Eu nu vreau sa fiu cuu el.

| AndaKrys a răspuns:

Daca baiatul asta spune ca vrea sa fie si cu tine si cu ea in acelasi timp inseamne ca isi bate joc cel putin de ea, daca nu si de tine.sad Parerea mea este ca ar trebui sa ii spui si prietenei tale si vezi ce crede si ea.big grin Daca iti este prietena cu adevarat va intelege ca tu nu ai intentii rele si ca ii vrei binele.happy Nu cred ca va inerpteta gresit, dar cu toate astea cred ca treuie sa decideti impreuna ce sa faceti.winking :*