| anonim_4396 a întrebat:

Nu ma prea suna, nu vrea sa stie ce fac.am impresia ca nu se intereseaza de mine,am vorbit cu el despre asta,mi-a spus ca asa e el, prietenile ma sfatuie sa-l las caci nu merita, nu stiu ce sa fac chiar nu-l interesez atunci de ce e cu mine?

5 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Trebuie sa faci ce simti, nu ce iti spun prietenele. Tu stii cel mai bine ce e intre voi, cum decurg lucrurile. Intr-o relatie sunt multe lucruri care nu se vad din interior.
Spui ca are un comportament rece, nu te suna, nu prea vrea sa stie ce faci, intrebarea mea e urmatoarea: cand e cu tine cum se comporta?
Ai putea sa redeschizi discutia cu el si sa-i zici ca te deranjeaza acest comportament si daca lucrurile nu pot fi indreptate iti ramane decat o singura varianta: sa pleci.
Nu poti trai in incertitudine.
Sau, daca nu vrei sa recurgi la metoda asta, il poti suna tu ori de cate ori doresti sa conversati.
Bafta orice ai alege! Sa ma anunti ce-ai rezolvat!

| MalinaC a răspuns (pentru NoSmile):

Raspuns la intrebarea ta: cind era cu mine se comporta foarte bine, chiar ma miram cum poate atunci cind ne vedem sa fie un fel si deja cind nu ne vedem altfel parca doi oameni diferiti.
Am incercat faza cu sunatul si scrisul insa mie nu-mi place asa, nu vreau eu mereu sa-l caut.Totusi ne-am despartit, poate ca nu trebuia asta sa fac dar incepusem sa-i scriu de pe un sait cu pozele undei fete, l-am pus la o incercare, el a crezut numarul a cerut vroia sa se vada, l-am intrebat daca are prietena a zis ca la moment nu are, si tot in acel timp i-am scris de pe saitul meu si nici nu-mi raspundea.Am vazut toata treaba aceasta si i-am scris printr-un sms ca sa terminam ca e bataie de joc nu relatie, si nici nu mi-a mai raspuns.

| neutrino a răspuns:

Este cu tine din lipsa de alta ocupatie si poate ca-i pica si lui ceva...

| Doub a răspuns:

Ignoră-l.
Dacă vrea să vorbească cu tine, ştie unde te găseşte.

| MorganaM a răspuns:

Pai, sunt multi tipi carora le place sa fie cu mai multe fete, chiar daca nici nu prea comunica cu ele. O preitena de-a mea a avut asemenea "iubit" si -am zis ca isi bate joc de ea si nu o iubeste, dar ea nu m-a crezut, a facut-o mult sa sufere dupa aceea, aproape un an... Si iesea tot cu alte fete, vorbea cu ea foarte rar, dar de aceea ii interzicea sa mearga oriunde si mereu facea scene de gelozie. Si ea imi tot zicea ca daca e asa gelos si nu o lasa sa mearga la petreci sau alte locuri, lasuc, in parc, etc - inseamna ca mereu se teme ca ea sa nu il insele si ca ii pasa de ea, chiar daca uneori nu vorbeau. Dar la un moment dat, o tipa nu stiu cum de a facut rost de id-ul preitenei mele si a inceput sa vorbeasca urat cu ea, dar si despre aventurile ''iubitului''. Si el la un moment dat, a recunoscut in fata preitenei mele ca a mai iesit cu fete, dar ca nu era nimic serios, ca sa nu il lase, si asa mai departe. L-a iertat, si si-a batut joc tot mai mult de ea.
Eu tot ii ziceam sa il paraseasca, dar ea nu voia si tot mai calcata in picioare a fost... sad Era groaznic, se comporta de parca avea creierul gol, nu stiu...

Deci, nu vreau sa iti perzi si tu timpul si nervii. Exista baieti de treaba, chiar exista. Si eu stiu cativa. Sigur stii si tu, sau vei intalni macar unul. Ai grija de tine si nu il lasa sa te faca o carpa...