| patricia_1074 a întrebat:

Deci...ne-am impacat deoarece mai vroia o singura sansa sa-mi arata ca ma iubeste si ma vrea inapoi.si el chiar vrea sa fie cu mine.dar.sunt cu el si parca nu ma mai atrage asa de mult...parca am incetat sa-l mai iubesc asa din toata inima! dar totusi...cand nu il am langa mine... mi-e extrem de dor de el si abia astept sa-l vad... iar cand ne certam plang teribil si ma consum foarte mult! Atunci... spune-ti-mi voi...cum se explica faptul ca nu-l mai doresc asa ca la inceput si poate nu-l mai iubesc... dar totusi am nevoie de el langa mine si cand ne certam sufar mult! pentru ca din cate stiu.atunci cand nu mai iubesti o persoana .esti indiferent si nu te mai afecteaza ce spune! e o stare pe care nu stiu sa o descriu! care e parerea voastra...

6 răspunsuri:
| Betty18 a răspuns:

Este vorba despre obisnuinta

succes

| piciuk a răspuns:

@ www da' verbul a vrea exista?

| www a răspuns:

Nu exista verbul a vroi. E doar a voi si a vrea, si unii din voia+vrea au facut vroia. E fara r. e voia o singura sansa etc.

Restul intrebarii mi se pare o telenovela si nu pot sa raspund la ea.

| AliNuTzA_9627 a răspuns:

Cred ca te-ai obisnuit cu el, tii la el dar iti este frica sa mai pui suflet cu atata intensitate, poate te va rani din nou...ai pierdut increderea in el iar daca e asa cu greu o mai recuperezisad. Parerea mea este sa continuui cu el si sa il lasi sa iti demonstreze cat de mult tine la tine... facandu. ti surprize, etc...toate astea cu timpul or sa te faca sa fii cum erai la inceput. Sper ca ai inteles c am vrut sa-ti spunbig grin. Pup!

| oana_1897 a răspuns:

Patricia tu singura poti sti raspunsul la intrebarea asta...eu imi pot da doar cu parerea insa tu stii ce vrei cu adevarat... daca plangi la o cearta, daca tie dor de el cred ca inca mai exista ceva iubire care asteapta sa fie descoperita si pusa in valoare...ca sfat ti-as sugera sa faceti mai multe lucruri impreuna, ceva nebunesc, nu stiu dar care s va aproprie unul de altul... e pacat s renunti asa usor la o relatie...ai grija si bafta multa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este obisnuinta de a fi cu el, dar daca ti-a gresit prea mult stii ca nu il mai poti iubi ca la inceput. Timpul le rezolva pe toate si daca nu te merita, vei putea sa te desparti de el.