| Florin7255 a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor, va rog frumos cititi toata povestea si vreau cat mai multe raspunsuri! In vacanta de vara trecuta mi-am facut si eu prima prietena. Ea mi-a dat un mesaj mi-a spus ca ma place, noi de fapt ne placeam de la scoala, dar nu stiam nici-unul nimic. Ei bine a facut ea primul pas, dupa care am vorbit la telefon, mii de minute, mesaje etc. Bun. I-am cerut sa fim impreuna si a fost de acord. Intr-o zi ea a venit dupa mine, eu eram afara cu prietenii mei si presupun ca atunci s-a produs inevitabilul ea s-a indragostit de unul dintre ei. Eu a trebuit sa plec o saptamana la mare timp in care ea s-a intalnit cu prietenii mei doar ca sa-l vada pe acel baiat. Vin eu de la mare fericit, nu stiam ca il place, nici nu banuiam. Cand intr-o zi o prietena de-a ei care bineinteles este si prietena mea mi-a spus ca il place, eu atunci mi-am dat seama de tot, pentru ca de fiecare data cand eram cu prietenii mei si ne jucam tenis ea venea mereu si nu stiam de ce pentru ca ne vedeam mereu noi doi. Si am mai aflat ca vorbeau la telefon prin mesaje si normal ca eu nu stiam de chestiile astea. Ei bine de atunci au inceput certurile chestii, si ne-am despartit dupa care iar ne-am impacat si tot asa de vreo 6 ori, parca. Pana cand acum cand a inceput scoala ne-am despartit aproape de tot si ea ne avand cu cine sa mai comunice s-a aruncat din nou in bratele lui(intre timp il uitase, am uitat sa va spun). In prezent suntem amandoi in clasa a 8-a, noi fiind in aceeasi scoala din clasa a 5-a si de atunci ne placeam. Si acum eu nu stiu ce sa fac, nu o mai bag in seama, nimic. Ea, i-a spus prietenei ei ca ii place acum mai mult de acel baiat decat de mine in prezent si cu mine nu mai vrea sa stea, dar nu prea o cred. Voi ce spuneti ar trebui sa incerc sa o recuceresc sau sa o las DEFINITIV in pace? Daca ar sta cu prietenul meu care mi-a recunoscut ca in vacanta s-a dat la ea dar a vazut ca vrea sa stea cu mine si a lasat-o in pace AR FI IMPOSIBIL pentru ca el numai vrea sa sa aiba nici-o legatura cu ea si sa fie doar prieteni. Va pot spune ca in prezent inca mai tin la ea dupa tot ce am aflat si nu stiu de ce nu pot sa incetez sa o iubesc, ea este putin naiva si nu realizeaza ce face, cateodata. Deci ce spuneti incerc sa o fac sa ma placa din nou sau o las sa se descurce singura cu prietenul meu? Fundaaa sad

Răspuns Câştigător
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Las-o in pace, baiete, e clar ca e genul care se indragosteste mereu de altcineva...

Daca nu e prietenul tau va fi altul, sa fii tu sigur...

Realizez ca iti place de ea, ti la ea mai ales ca e prima prietena avuta, dar nici sa te umilesti nu e cazul!

Asculta la mine, sunt fata, si iti zic: NICIODATA nu te umilii pentru o fusta! Fii barbat, ca multe fete te pot lua de fraier si o sa ajungi un misogin care suspina ca o fetita!

Desparte-te definitiv de ea si lasa, ca o sa gasesti fete cacalau Maria Ta.Asa era si eu cand eram mica, sufeream ca fraiera dupa fiecare agarici cu mucii la nas... o sa prinzi experienta pe parcurs si n-o sa mai fii luat de fraier, crede-ma!

Esti foarte tanar, nu-ti irosii totusi vremea pe nimicuri, maturizeaza-te si n-o sa mai suferi!

Mult succes!

5 răspunsuri:
| Daniela_1629 a răspuns:

Sfatul meu este sa te dichisesti un pic, lucrezi la atitudine, faci un pic pe indiferentul, te incarci cu optimism si las-o pe ea sa regrete ce-a pierdutwinking fa-o un pic geloasa si va reveni incetul cu incetul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una iti sp sa nu mai stai cu ea pentru ce ti-a facut doar nu e ultima fata de pe pamant sunt fete destule, nu ar mai trebui sa te impaci cu ea, eu iti sp astea dar acum tu hotarasti ce faci cu viata ta...

| caramell a răspuns:

Ar fi cazul sa o lasi cu prietenul tau, ca daca a fost atat de "prostuca"incat sa accepte avansurile prietenului tau inseamna ca o sa accepte foarte usor si alte avansuri din partea unor baieti mai "draguti"...pana la urma urmei ea a gresit...ai putea bsa incepi sa iesi cu alte fete, ceea ce pe ea cu siguranta o sa o deranjeze, atunci o sa ii trezesti mai tare interesul, dar va trebui sa fci putin pe "fitosul"

| AisforAnDrEeaA a răspuns:

Fa`o geloasaaa! Eu stiu ca aceasta chestie functioneazawinking, asa`mi face si mie fostul prieten crying si mnoo. e tare tare nasol sad, fa-o sa regrete ca v-ati despartitwinking! Si bravo tiewinking sti cum se spune"indiferenta face diferenta " :* Succesbatting eyelashes!

| carmen1981 a răspuns:

Las-o in pace nu sta sa te rogi de ea, e pacat de tine sa stai sa cersesti iubire de la o fata