| brokxy a întrebat:

Am nevoie de sfat in dragoste. Deci vorbesc cu barbatul asta online de ceva ani tot astept si tot astept si parca nu vrea sa ne intalnim si cand vorbim, vorbim doar sexual nu prea vrea conversatie video sau call normal asa ca doi iubiti doar sex chat(plus m-a si parasit odata si m-a blocat si si-a facut o relatie in viata reala cu o femeie aproape din orasul lui) si aia m-a ranit foarte tare ce a facut el! Nu stiu, cred ca astept ca proasta dupa nimic. Credeti daca ma invita in oras un baiat de la mine din oras ar trebui sa accept? Eu nu am mai avut iubit in viata reala niciodata

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Nemessys a răspuns:

,,deci vorbesc cu barbatul asta on-line si de ceva ANI tot astept si tot astept".

Eu cand am citit ani deja mi-am pus multe semne de intrebare. Adica tu iti sacrifini ani buni din viata, care totusi reprezinta un procent din viata ta, nu vorbim de luni ci de ani, focusandu-te pe un barbat din mediul on-line, care nu iti da niciun semn ca te place si nimic nu-ti garanteaza ca veti avea o relatie, pentru ce?

Ai procedat foarte gresit ca dupa ce te-a blocat pentru o fata, tu ai mai acceptat sa vorbesti cu el. Eu genul asta de gesturi le consider foarte nesimtite si nu as mai accepta pe nimeni inapoi dupa ce mi-ar face una ca asta.

Pur si simplu accepta ideea ca tu pentru el reprezinti mai mult doar o masinarie virtuala buna numai pentru sexting, atat. Nu are gandurile pe care le ai si tu. Si oricum, chiar daca o sa vrea sa va vedeti, o sa fie numai pentru sex, atat.

O alta greseala pe care o faci este ca la inceput ai mentionat ca vorbesti cu un barbat online de cativa ani si tot astepti sa-l vezi. Ok, totul bine pana aici, dar dupa aia ai zis ca nu vrea video call, asa ca doi iubiti. Stai putin, dar cine a zis ca este iubitul tau? Sau cine a spus ca voi 2 sunteti intr-o relatie?

,, si nu stiu cred ca astept ca proasta dupa nimic" ti-ai oferit singura raspunsul.

,, Credeti daca ma invita in oras un baiat de la mine din oras ar trebui sa accept?". De ce sa nu astepti? Crezi ca ar fi gresit fata de baietelul ala cu care tot vorbesti tu? Si da ca da, de ce? Nu te mai comporta cu un simplu necunoscut ca si cum ai fi intr-o relatie si traieste-ti viata cum trebuie, nu mai sta dupa curul nimanui. Tu nu ai nicio obligatie fata de ala. Ar fi chiar stupid sa refuzi invitatia unui baiat in oras doar pentru motivul ca deja vorbesti cu acel baietel. Go for it si ia atidutine, fa-ti o relatie cum trebuie si pe ala da-l naibii.

6 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Suferi de sindromul obsesiv compulsiv al unei relații. Pur și simplu îți distrugi viața! Crezi că nu mai există alți bărbați pe lumea asta?
Desparte-te de el și mergi mai departe!

| SG1995 a răspuns:

Asta e cumva vreo referință la un anumit user de pe acest site cu care ai avut contre în trecut? laughing

| GoldenZenith a răspuns:

De ce mai astepti? Nu ai primit destule semnale ca nu e ce trebuie? Nu ti se pare mai ok sa nu pierzi timpul cu specimene ciudate care vorbesc doar despre sex si atat? O fi vreun obsedat sexual. Nu e nimic rau in a accepta propunerea cuiva care e din orașul tău. Asa poti sa il vezi, sa ii vezi mimica, felul în care vorbește. Nu te mai ascunde de viata reala, pentru ca e mai frumoasa decat cea virtuală, care uneori e doar o iluzie.

| Werrich a răspuns:

Da, bineinteles ca ar trebui sa accepti daca te invita un baiat din orasul tau, nu da vrabia din mana pe corbul de pe gard. Relatia online este ZERO, realitatea conteaza.

| seth2016 a răspuns:

Ah, o noua telenovela.

| Peachdelight a răspuns:

Cine știe Ce persoana dubioasa se afla in spatele monitorului. Măcar v-ati văzut vreodată măcar intr-un video call? Sincer nu cred ca are intenții serioase cu tine, cu tot regretul dar părerea mea e ca el doar s-a folosit de tine și te considera in fel de refugiu. Mintea noastră lucrează constat, poate el are o imaginație destul de bogata iar acele sex chat-uri îl ajuta extrem de bine sa se satisfacă. Pentru tine are doar o atractie sexuală și atât.
Da, ar trebui sa accepți o invitație de la un baiat din orașul tău pentru ca așa vei începe sa îți deschizi orizonturile in viața reala.