| Eugeniusu a întrebat:

O fata ma tot invita in oras iar eu am refzat-o de cateva ori, dar ea inca vrea sa iesim impreuna. Ne-am intalnit intamplator in unele locuri in care purtam o conversatie de 2-3 minute si gata. Eu sunt un baiat foarte timid, nu prea stiu ce putem discuta, ma pierd foarte repede si raman blocat in fata ei. Imi place tipa, vorbim de 3 zile si ne cam simpatizam. Sa-i mai refuz invitatiile? Cand si unde sa ies cu ea, ce subiecte sa discutam cand ne intalnim, cum s-o sarut (sigur isi doreste), cum fac sa nu ma mai blochez? Dau funda si vot!

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Frate relaxeazate esti la varsta strabaterii cearsafurilor daca continui cu atitudinea asta fata se va plictisi de tine fi mai cu tupeu strange-o de buci sarut-o cu limba

| Emilian65 a răspuns:

Daca te mai invitain oras, nu o mai refuza. In urma mai multor intalniri de acest gen iti dai si tu drumul la vorba si gasesti idei si proiecte care sa le discuti cu ea.

| h3r a răspuns:

Fii tu, doar te place. Baftă.

| Florentina9210 a răspuns:

Cu timiditatea nu rezolvi nimic. Fa-ti curaj si ia ''taurul de coarne''. Nu ii mai refuza invitatiile, nu este frumos!
O saruti usor, delicat. Incepi cu fruntea, dupa cu nasucul, cu buzele, dupa cobori jos pe gat si o saruti delicat.
Subiecte..hmm gasiti voi ceva educational.
Incearca sa iti repeti in minte: ''stiu ca pot, sunt in stare'' Sa vezi ca vei reusi!
Bafta la intalnire!

| WaterDrop a răspuns:

"Cum fac sa nu ma mai blocheze?" esti si clarvazator pe langa faptul ca esti timid? Daca nu esti, atunci nu mai gandi atat, pentru ca totul este in mintea ta si iti cauzeaza aceasta timiditate exagerata. Lasa-te purtat de val cand esti cu ea si vor veni si subiectele de discutie, si sarutul si tot. Nu mai gandi atat si fa-o, pur si simplu.

| Lawliet14 a răspuns:

Daca te place, nu conteaza ca esti timid! big grin O sa te placa si asa si o sa te sarute pe toata fata. laughing

Dar daca o tot refuzi poate o sa se sature de tine...

Adica te-a prins Dumnezeu de picior, pentru ca tie iti si place fata aceasta, si nu schitezi nici un gest. Lenosule!

| Andrei101010 a răspuns:

Daca o tot refuzi o sa creada ca nu iti place de ea! Fii barbat si invit-o tu!

| StefanianiamegaCristinatinamega a răspuns:

Pai,ar trebui sa spui da, asta inseamna ca si ea te place daca te invita in oras. Puteti iesi la o terasa sa mancati ceva, nici nu este scump, la un mic restaurant.Chestia cu sarutul habar nu am. Fundita si vot?