| AnOnImUl321123 a întrebat:

Cum invit o fata la prima intalnire? Am 16 ani iar ea 17, sunt timid si balbait cand e prin preajma..Nu am nr ei dar vorbim la scoala si pe facebook. As vrea sa o invit doar asa la o plimbare iar daca merge bine sa mergem si la un suc ceva. Nu vreau sa o invit in felul obisnuit "vrei sa mergi cu mine in oras". E prea comuna intrebarea si nu tine oricum. As vrea sa vorbesc cu ea si sa ne cunoastem mai bine. Nu vorbim decat pe facebook si pare aiurea sa o invit in oras scriindu-i pe chat. Nici la scoala nu ne intalnim (adica dupa ore sa mergem cu autobuzul aman2) ca uneori eu ies mai repede uneori ea iasa mai repede si nici cum nu iesim deodata ca sa o intreb in fata. Vreau sa iesim in acest weekend dar nu stiu cum sa incep o conversatie cu ea ca in final sa se ajunga cumva la partea cu intalnirea. Ce sa ii zic? Vreau neaparat sa o vad, sa vorbesc ORICE cu ea dar nu mai am rabdare pana da Domnu sa iesim deodata de la scoala. Help me plss
Funda! Cum incep o conversatie cu ea, astfel incat sa vrea sa mai vorbim? Eu nu am acea "vrajeala" la fete. Eu incerc dar in zadar..cum pot obtine o intalnire cu ea? Va rog help me.
Scuze ca tot intreb chestoi de genu cu intalniri si asa dar vreau sa iesim neaparat :/
Funda

5 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Intreab-o daca i-ar face placere sa iasa la un suc cu tine si la o plimbare prin parc.Sunteti in era facebook-ului unde va place sa aveti mii de like-uri si la fel de multi prieteni, dar nu sunteti in stare sa invitati o fata/baiat la un suc.Este un fel de paradox, nu crezi?

| Pool77 a răspuns:

Si cand o sa ajungi la intalnire o se ne intrebi ce sa vorbesti cu ea?
Infine, se poate rezolva, daca tot vorbitit pe facebook cere-i numarul ei de telefon si gata o suni si o inviti.
Sau daca ea scapa mai repede de la scoala chiulesti de la ultima ora ( o absenta merita) plus ca si da bine la fata ca vede ca chiar vrei ceva...
Sau daca nu vrei sa chiulesti eventual stai o ora intru-n local bei un suc si o astepti nu e greu. Locuitit aproape unul de celalt? Sau ea sta mai aproape de scoala decat tine? Invit-o pe jos acasa si intreab-o acolo daca n-ar vrea sa iasa cu tine...
Am inteles ca esti timid, sau ca nu le ai cu fete (P.S nici eu nu le am deloc.) atat trebuie sa gandesti si tu... Bafta, si cat mai rapede ca poate o invita altcineva.

| Pool77 a răspuns:

Buburuza nu te gandesti ca la 16 ani e penibil faza cu biletelul?

| buburuza2007 a răspuns:

Poti sa ii scrii pe un biletel (buna, esti foarte frumoasa si imi place mult de tine, ai vrea sa iesi cu mine la plimbare, mi-ar face placere sa stau in compania ta,)si il dai unui coleg sa il dea fetei, eventual si o floare dar nu trandafir.alegi altceva sper ca te-am ajutat

| Sportfreak a răspuns:

Buna,,Roxana``vrei sa vi cu mine pe afara? Numai fi timid...