| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Azi am avut practica pentru a 2 oara. era un baiat acolo f simpatic..adica e ff de treaba si pare a fi o persoana f ok. De data asta mi-a zis ca ma va invata sa debarasam mesele..mai intai m-a pus sa l ajut sa taie paine si sa ii adus cosul.M-am dus sa tai si era seful/sefa acolo. Am taiat prost... Ce I drept am stat mai mult prin casa nu prea stiu cum merge treaba la restaurant DECI NU AM STIUT. seful s-a uitat urat pe mine si sefa apoi a venit baiatul cam deranjat mi a explicat cum se taie dupa ce a plecat. a venit altul care mi a aratat si el nu prea mi-a iesit nici a 2 a oara.Mi e teama sa nu ma trimita in alt restaurant e bine aici. Si ca I am facut probleme baiatului Acela ar fi ultimul lucru pe care mi l as dori ..Ma simt umilita.Am fost mai rasfatata de fel. Dupa treaba asta nici nu m a mai invatat sa debarasez nimic si imi parea suparat

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Acesta este rostul practici sa transpui in lucruri/activitati reale tot ce ai invatat teoretic in anii de studiu. Nimeni nu te poate condamna pentru greseala facut chiar la inceput deoarece cum se spune cu adevarat nimeni nu s-a nascut invatat iar acelui baiat tu nu i-ai creat nicio problema de asta poti sta linistita.Ai tot timpul sa-ti insusesti tehnicile de lucru daca vei dori sa faci asta cu adevarat.

| SkyPilot a răspuns:

Esti acolo sa inveti, daca lucrurile nu merg bine vina este jumatate a ta si jumatate a lor. Nimeni nu s-a nascut invatat, trebuie mai intai sa ti se arate si sa ti se dea posibilitatea sa incerci de cateva ori.
Nu ai de ce sa te simti umilita, chiar daca ai sta mai mult prin casa, acum trebuie sa dai piept cu viata reala, sa casti ochii si sa fii pregatita ca din cand in cand lucrurile sa nu mearga cum vrei tu.
Si pentru ca ai mai avut o intrebare azi: parca spuneai ceva de o plecare in alta tara, parca la vara. Daca pleci, nu ar fi o idee buna sa intri acum intr-o relatie. Mai ai 2-3 luni si pleci si veti suferi amandoi intr-o relatie la distanta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dovada ca munca innobileaza omul si nu rasfatul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu pune la suflet toate prostiile. toti am inceput de jos si toti gresim. spune-i totusi sa te invete sa scris cuvantul "foarte", aici e problema nu ce ai facut la munca.