| Geo_2433 a întrebat:

Sunt impreuna cu un baiat de o saptamana-doua, dar ne cunosteam de mai mult timp.Intr-un fel eram impreuna si inainte, pentru ca vorbeam pe mess si ma suna din Germania tot timpul.Acum,ca a venit, ne vedem in fiecare seara.Aseara am iesit la un restaurant, dupa care am fost la el. A mai fost un prieten comun si atat.Am stat de vorba o perioada, dupa care M(prietenul nostru comun) a plecat acasa. Apoi a inceput sa ma sarute, sa ma mangaie...si voia sa se culce cu mine. L-am refuzat si nu a zis nimic. A vazut ca m-am suparat pe el si ma lua in brate, ma alinta. Apoi am vorbit despre asta, si a zis ca e dispus sa ma astepte si ca era sigur ca il refuz. Si-a dat seama ca ma gandeam ca m-a dus la el doar pentru asta si mi-a explicat ca nu e asa.Parea ca regreta, adica parea sincer. Mai are rost sa continui cu el? Sau ma considera o panarama cu care vrea doar sa se culce?

Răspuns Câştigător
| A12NDRA a răspuns:

Pai sincerlaughingeu zic sa lasi gandurile de despartiere.Pare un baiat super ok acum nu stiu, parerea mea.Asa ca eu ti-as recomanda sa continui si sa nu te mai superi din orice.Succes si Sarbatori fericite!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca are rost sa continui cu el. A incercat, l-ai refuzat, te-a inteles si a acceptat. Cam asa se desfasoara lucrurile in mod normal. Nimic deplasat. Nu te considera o panarama, dar a incercat (cei mai multi barbati o fac). Dar o data ce ati stabilit de comun acord niste chestii, relatia are sanse sa se desfasoare astfel, fara probleme.

| Cypronge a răspuns:

Decizia daca sa continui relatia cu el sau sa te desparti va trebuie sa o iei singura, gandeste-te bine inainte de a lua o decizie, gandeste-te daca ti la el sau il preferi doar ca si prieten.
Daca te decizi sa nu te implici intr-o relatie cu el fa-ti putin timp sa vb cu el si sa ii spui motivele pentru care nu puteti fi impreuna.
Iar daca de vei decide sa fii cu el intr-o relatie de cuplu si vei decide sa faceti si dragoste /sex tine minte sa te protejezi, nici o metoda contraceptiva nu protejeaza mai bine impotriva bolilor cu transmitere sexuala decat prezervativul cu toate ca scade putin din placrerea actului sexual.

| glamour a răspuns:

Eu zic sa continui. nu cred ca pentru el esti doar un obiect sexual. orice barbat incearca mai devreme sau mai tarziu sa se culce cu tine. nu s-a suparat ca l-ai refuzat. daca vezi ca mai incearca termina cu el.

| BubuLina999 a răspuns:

Avand in vedere ca i. a parut si lui rau de gestul sau eu cred ca ar trebui sa continui. daca e dispus sa astepte si a fost sincer cu siguranta tine la tine. nu orice baiat ar face ce a facut el. de exemplu un refuz din acesta ar supara un baiat respectiv.
.
dar in orice caz daca mai are o asemenea tentativa ...ar trebuii sa nu mai continui relatia cu el. dar in acest moment este bine.

eu cred ca tine la tine. acum ramane de vazut.
sarbatori fericite si succes in relatia voastra. sa va mearga bine.:*:*:*:*big grinbig grinbig grinbig grin:*:*:*:*wave

| Geo_2433 explică:

Multumesc pentru raspunsuri.
Este foarte atent cu mine.Deja m-a prezentat familiei lui.Vine si ziua lui pe 29...si nu stiu ce sa ii iau. thinking