| vulpea_2678 a întrebat:

Am nevoie de un sfat: eu la anul ma duc la facultate intr-o alta localitate, iar eu sunt entuziasmata de idee dar prietenul meu, vazandu-ma entuziasmata considera ca timpul petrecut impreuna nu o insemnat nimic pentru mine. Dar se insala, pentru mine a insemnat enorm de mult ( suntem de 1 an de zile impreuna). Eu i-am spus ca nu cred in relatiile de la distanta si l-o afectat foarte mult asta si crede ca voi sta cu el iar la anul "pa". Nu imi place sa il vad asa, i-am explicat ca nu se stie niciodata cand se iveste o cearta care sa provoace o despartire, nu imi place cum vede lucrurile. Tin foarte mult la el, il iubesc, dar uneori trebuie sa faci sacrificii, dar nu imi place sa il vad asa. Voi ce parere aveti? Daca a mai trecut cineva prin asa ceva il/o rog foarte frumos sa imi dea un sfat cum sa il fac sa se impace cu gandulsad.

1 răspuns:
| soare a răspuns:

Off e greu sa te impaci cu gandu incearca sa nu il mai bagi des in seama ca o sa-i treaca cat de cat depinde cat de mult te iubeste. dar de uitath pentru totdeuna nu cred ca o sa te uite daca il iubesti asa mult si el pe tine la fel