| Alexandra1120 a întrebat:

Am nevoie de un sfat, puteti sa ma certati politicos. Am prieten de un an si 9 luni si m-am indragostit de altcineva mergând intr-o tabăra la mare. Am stat cam 2-3 ore impreuna pentru ca era sfarsitul taberei si abia atunci ne-am împrietenit dar in acel putin timp s-a comportat cu mine cum nu s-a mai comportat vreodata altcineva, ma alinta in fiecare moment si imi zicea ca is draguta si etc. El sta in alt oras, ( si astfel o probabilă relatie nu ar fi posibila) si mi-a zis sa merg pe la el, dar ma simt foarte prost fata de iubitul meu pe care normal ca il iubesc si stiu ca si el o face. Vreau macar sa-l mai vad o data pe acel baiat prntru ca am stat foarte putin impreuna, dar ma simt groaznic, i-as da papucii prietenului meu dar imi e frica sa nu imi para rau si sa regret dupa un timp. Chiar nu stiu ce sa fac. vreau doar un sfat, încercați sa va puneti in pielea mea.

11 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

In doua trei ore nu ai cum sa cunosti pe cineva. Ti s-a parut noul tip interesant, dar gandeste-te. Cate stii despre el si cate stii despre actualul iubit. E in natura baiatului sa se poarte frumos cu o fata pe care o cunosc pentru prima data care mai e si simpatica. Gandeste rational inainte de a face vreo miscare.

| RAY a răspuns:

Esti poligama, asta e adevarul, monogamia =minciuna, simti ca il placi pe ala, lasa-l pe actualul si asta e, vad ca uni se cred lepede

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

S-a dat unu' la tine, iar tu i-ai da papucii prietenului tau.
Dar nu ii dai papucii, pentru ca ti-e ca ai sa ramai singura, ca doar nu se dau prea multi tipi la tine.
Concluzii:
1. Prietenul tau e doar cea mai ok oferta, esti disperata sa nu fii singura
2. Habar n-ai ce e dragostea, si probabil o sa afli cum "barbatii e niste porcii"
3. Probabil esti si uratica
4. Cu siguranta poti deveni o cur... Ma rog. Nu jignesc.
Nu pot sa ma pun in pielea ta, ca eu nu curvesc asa nici cand sunt solo. Si sunt baiat...

| alina2k18 a răspuns:

Mmmm, alta care sta in relatie doar pentru a sta in relatie ca nah e bine cu fraieruwinking
Da-i papuciiwinking daca te tine peezdawinking dar slabe sanse laughing)))))

| ywar a răspuns:

Iti dau eu scris ca vei renunta la ambii intr-un timp rezonabil. Nu stiu sa-ti spun in cat timp, dar asa se intampla la inceput. Asa ca: daca ala sta in alt oras, lasa-l sa locuiasca, fiecare e bine sa locuiasca undeva. happy Vis-a-vis de asa zisa relatie de acum, stai linistita, nu e primul, nici ultimul. Nu mai avea probleme existentiale, pentru ca astea-s picaturi de ploaie intr-un ocean! Veniti-va in fire!

Răspuns utilizator avertizat
| Rux04 a răspuns:

Dacă simți că te-ai îndrăgostit de celălalt băiat te sfătuiesc să-l părăsești pe iubitul tău. Decât să-l înșeli este mai bine așa.

| djrex122 a răspuns:

Frate, ai copil cu ea, ești însurat? Dacă nu.

Ce contează poți renunta oricând fincă dacă nu o mai iubești vă chinuiți degaba!

| DeeaEle007 a răspuns:

Doar parerea mea...un baiat care doar ati schimbat cateva vorbe si te cheama la el nu are altceva in cap decat un posibil sex sau doar o alta fata prin patul lui de unde ai stii tu ca el nu are o relatie? ..parerea mea e sa nu dai vrabia din mana pe cioara dupa gard exact cum a zis cineva mai jos..atata timp cat ai o relatie ar trebui sa iti vezi de ea, daca nu te simti bine in relatie pune punct si incearca dar sunt foarte slabe sansele ca baiatul ala sa fii vorbit si serios, gandeste-te daca iubitul tau ti ar face asta cum te ai simti...

| GabriielCatalin a răspuns:

Vezi tu poate chiar a zis-o din politete dar gandeste-te la iubitul tau el te iubeste aveti un timp destul de lung impreuna si na poate acel baiat cauta altceva adica sa traga stii tu eu zic sa iei tu decizia dar sa nu regreti dupa

| Anonim2196 a răspuns:

Nu da vrabia din mana pentru cioara de pe gard. Băieții vor doar sa tragă și ei ceva în general, dacă prietenul tău se comporta frumos cu tine și te simți apreciata, nu te arunca în alta relație. Dar de asemenea pot sa ți spun ca nimeni nu pleacă dacă e într adevăr fericit. Asa ca pune le în balanta și trăiește ți viata frumos și fără griji?