| Chrisstine a întrebat:

I-am dat papucii prietenului meu acum o luna dupa o relatie de jumatate de an...am fost cu altcineva timp de 3 saptamanii am crezut ca asa o sa il uit... dar de fapt acum il vreau inapoi pe fostul, si m-am despartit si de cel cu, care am stat 3 saptamani ca sa fiu impreuna cu fostul dar acesta numai vrea si s-a razbunat si el pe mine sad ca sa vad cum s-a simtit el cand m-a vazut cu ala. Dar a vazut si el ca regret ce am facut si mi-am recunoscut greseala...am plans o saptamana intreaga pentru el si tot nu vrea. ce sa fac sa il uit sau sa plang incontinuareeeeee pentru el sa fim impreuna?sadFundita

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lasa ca trece, mai tarziu o sa cunosti pe cineva care o sa te iubeasca asa cum meriti tu, nu te mai gandi la trecut ca iti faci rau.

| superdorex a răspuns:

Eeee...naspa situatia, omul din greseli invata sa stii! Mai ales felul in care te-ai exprimat doare sa stii:,, I-am dat papucii prietenului meu "Aici dovedesre ca mai multe de invatat! Viata nu e asa cum o vedem noi uneori si apoi dupa ce gresim realizam ca de fapt nu am judecat corect! Asta inseamna experienta vietii si care mai tarziu iti va folosi sa stii! Nu stiu cat la suta din barbati sau baieti s-ar mai intoarce la tine! Iti spun eu foarte putini sau chiar deloc! Doar o minune sa fie ca relatia voastra sa mai mearga! Totul e ca tu sa te schimbi sa realizezi ca sentimentele reprezinta mult intr-o relatie, de aceea cred ca trebuie sa-i vorbesti despre aceasta lectie de viata pe care ai primit-o, apoi sa-i explici ca asta te-a facut sa tii mai mult la el, ca-l iubesti si-l vrei alaturi! Multa bafta iti tin pumnii!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Plange-l in continuare pana il uiti. Daca ai fost crescuta asa, o sa iti fie mai greu sa inveti sa te porti cu cei dragi dar incearca pana reusesti si data viitoare poate o sa fie mai bine happy

| Chrisstine explică (pentru cristacheceliute):

Nu prea am inteles ce ai vrut sa spuilaughing))

| cristacheceliute a răspuns (pentru Chrisstine):

Inseamna ca ai vreo 13-14 ani si ar trebui sa mai astepti pana te complici in relatii cu baietii. Nu e cel mai inteligent mod de a iesi in evidenta happy O sa intelegi mai tarziu. Esti la o varsta dificila, trecerea de la papusi la baieti vine cu dezamagiri happy Ia-o incetisor si o sa fii bine, pe scurt cam asta iti ziceam mai sus.

| Chrisstine explică:

De o saptamana incerc sa ii spun

| larysa69 a răspuns:

Parerea mea este ca daca chiar te iubea cu adevarat niciodata nu te lasa sa plangi pentru el cred ca mai bine ar fi sa discuti cu el sa vedeti ce mai este de rezolvat sa vorbiti cu calm si deschis... explica-i ca ai gresit ca ai avut o scapare de moment sper ca te-am ajutat pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate daca ai fi mai putin rasfatata n-ai mai plange asa de mult. Daca aveti chef sa va jucati trebuie si sa acceptati ca mai plangeti din cand in cand.

| BaRnI_3639 a răspuns:

Nu merita sa plangi pentru cineva caruia nu ii pasa de tinewinking