| melyyy a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutor!
sa incep...
am stat cu un baiat(primul meu prieten) ne-am despartit din cauza mea pentru ca eu tot ii ziceam sa ne despartim cand ma suparam pe el...si pana la urma zis ca ne despartim definitiv crying
am incercat sa trec mai departe dar baiatul care imi placea avea prietena si acum am intalnit un baiat la club si am iesit cu el o data si asteapta un raspuns din partea mea...cred ca va da-ti seama ce raspuns
si faza este ca eu as vrea sa ma impac cu fostul, sa incerc sa vb cu el fata in fata si poate sa ne impacam:-s
ma gandeam sa stau ca acesta care l-am intalnit la club dar nu-l plac deloc! si nu stiu daca ma va ajuta sa-l uit pe fostul...
cum credeti ca este mai bine sa procedez?

Răspuns Câştigător
| Debb a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa-l uiti pe tipul de la club ca nu te va face sa te simti mai bine atata timp cat nu ai nici un sentiment placut fata de el.

Cel mai bine pentru tine cred ca ar fi sa incerci sa vorbesti cu fostul iubit daca chiar il mai iubesti.

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu stai cu niciunul.Cu cel de la club nu sta fiindca nu-ti place,ce faci,te constrangi singura?
Cu fostul,oricat tii la el,el are alta prietena,nu stii cum e cu ea,dar sa desparti o pereche nu-i corect,ce faci ti se va face.
Deci, cauta altul, care sa-ti placa si sa te entuziasmeze.Parerea mea.Tu decizi!

| Făgăraş a răspuns:

Draga elenna daca tu crezi ca prietenul de la club nu poate sa il inlocuiasca pe fostul iubit nu are rost sa fii cu el! sa mergi sa vorbesti cu fostul iubit fata in fata si sa refaceti relatia! insa ceva foarte important: daca fostul nu vrea sa va impacati sa nu te plafonezi si sa disperi ci sa incepi sa il uiti chiar daca e greu! sunt destui baieti in lumea asta! in caz de esec sa incerci sa uiti si sa iti continui viata! pupici

| Struuumf a răspuns:

Eu as fi de parere sa nu ii ceri fostului sa va impacati, si nici sa fii cu asta pe care l-ai intalnit in club, pentru ca daca nu-l placi o sa-l faci sa sufere, si daca te impaci cu fostul, o sa fie exact ca prima data, tot o sa ajungeti la despartire, si atunci o sa suferi de doua ori mai mult decat suferi acum, si e mai bine asa cum esti acum.
acum uiti mai usor, depinde si de cat timp ati fost impreuna

| justme4yours a răspuns:

Eu zic sa vorbesti fata in fata cu fostul iar daca rezolvi ceva e bine dar daca nu incearca si u sa il cunosti mai bine pe cel de la club poate se infiripa ceva si reusesti sa treci peste...mult noroc!(app da-mi si mie un raspuns la singura intrebare p care am pus-o pls)

| publikkul a răspuns:

Uita de fostul deoarece greseala e prea mare si nu ai sanse si iti faci mai mare. lumea e ca oceanul c pesti, sunt foarte multi, diferiti etc. intelegi cred ca despre ce eu vorbesc?winking mult succes si asculta-mi sfatul. funda?
YeP

| SinCos23 a răspuns:

Eu zic sa nu stai cu cel de la club daca nu iti place.