| CherryGirl67 a întrebat:

Am nevoie urgenta de ajutor
prietena mea cea mai buna s-a combinat cu un amic de-al meu cu care eu ma inteleg ft bine
am aflat de curand ca prietena mea il insalastraight face
Ce credeti ca ar trebui sa fac? Sa-i spun amicului meu sau nu?
funda:X

Răspuns Câştigător
| HotChoclate a răspuns:

Nu te baga.Nu cred ca trebuie sa iti asumi responsabilitatea sau sa te simti vinoata pentru ce face prietena ta.Nu-i spune lui despre inselat, s-ar putea sa iti pierzi cea mai buna prietena.Lasa pe cineva neutru sa dea vestea!

11 răspunsuri:
| JustThat a răspuns:

Eu spun ca ar trebui sa stai deoparte
Vorbeste cu prietena ta, spune'i ca stii si ca nu e bine ca face si sa inceteze si asa si ca ar trebui sa'i spuna ea si daca nu ii spune spune'i tu happy dar ai grija sa nu-l ranesti happy

| Addicted2Chocolate a răspuns:

Daca cu amandoi te intelegi bine,si nu vrei sa-i pierzi pe vreo unul, mai bine stai cuminte si lasi timpul sa treaca astfel incat amicul tau va afla ca prietena ta il inseala. Daca te bagi sa-i zici" vezi ca x te inseala"unul dintre ei, sau chiar amandoi nu vor mai vorbi cu tine deoarece te-ai bagat in relatia lor. Bafta happy.

| cineva_9298 a răspuns:

Daca ii spui risti sa-l faci sa sufere dar cel mai bine e sa ii spui dar nu ai nici o dovada crezi ca acest amic o sa te creada?

| fyfy3 a răspuns:

Spune-i asa daca o sa afle singur va fi si mai dureros

| federerdinamo a răspuns:

Decizia e una complicata. Deoarece e vorba de BEST FRIENDS si un baiat cu cr te intelegi ff bine. Imi inchipui ca nu vrei sa strici prietenia cu niciunul. Eu te sfatuiesc sa vorbesti cu prietena ta, sa o intrebi de ce nu se desparte de amicul tau... daca tot il inseala. Sper ca ti-am fost de folos:*

| Nina_2526 a răspuns:

Nu nu-i spune, dar incearca sa discuti cu prietena ta despe asta.

| AndreiMihail a răspuns:

F. usor
Daca vrei sa ramai prieten/a cu amandoi pui pe cineva sa ii spuna prietenului tau si gata

| Kadoom a răspuns:

Spune-i, tie ti-ar conveni daca ai fi in locul lui? Ei bine daca tie da mie nu mi-ar place sa fiu inselat. Sper ca te-am ajutat

| Andya a răspuns:

Eu zic să-i zici...mai târziu va afla, da-ți seama...și va afla și ca tu ai știusad.e păcat sa strici o prietenie pentru. asa cevasad

| Gabytza_5389 a răspuns:

Da, Desigur. Daca afla de la alti s-ar supara. spune-i-o fara inhibitii mai ales dac-o chiar o place, nu cred ca merita sa-l jignesca in felu` asta tongue. Fundabatting eyelashes `?

| miticlondar a răspuns:

Incearca sa-i explici prietenei tale ca nu face bine.Astfel o sa iti strici prietenia cu ea.