| Sofiathegirl a întrebat:

Am niste secretii anormale si cred ca este vorba de o candidoza, inca n-am ajuns la medic.Pot face sex protejat chiar daca este vb de o candidoza sau alta infectie? Dauneaza? Nu iau niciun fel de tratament.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Atunci cand ''pasarica'' este afectata de o anumita infectie cum este candidoza, sau orice alt BTS, bineinteles ca pot fi intretine contacte sexuale, insa numai in cazul in care este folosit in mod obligatoriu prezervativul, atat ca metoda de protectie contraceptiva cat si ''medical-reventiva''. Insa este indicat ca in astfel de situatii, sa te prezinti cat mai urgent la o consultatie ginecologica. Multa sanatatE!

1 răspuns:
| KarimIonuț11 a răspuns:

Candidoza înseamnă bcand nu poți sa-ti decalotesti penisul