| Opy a întrebat:

Am o casnicie fericita zic eu de 8 ani si o relatie inainte sa ne casatorim de 5 ani, am aflat de curand ca la inceputul casniciei m-a inselat, l-am confruntat si mi-a spus ca e o greseala pe care a regretat-o din secunda 2 de cand s-a produs mentionez ca avem 2 ingerasi de copii si i-l iubesc foarte mult. Nu am ce sa-i reprosez in schimb nimic in felul cum s-a purtat cu mine din contra parca mai bine ca la inceput. Ne iubim. Ce ziceti vreau niste pareri din afara. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Poate ca din acea greseala a invatat multe,de asta stie sa te aprecieze, sa te iubeasca! Nu ai ce face decat sa uiti trecutul, sa traiesti prezentul!

14 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Cu totii facem greseli. si cu totii invatam din ele. Poate tocmai din cauza asta a invatat sa te aprecieze mai mult si totodata sa te iubeasca mai mult.Nu are rost sa te mai gandesti la ce a fost! Aveti doi copii ceea ce inseamna rodul iubirii voastre! Plus ca orice barbat inseala mai devreme sau mai tarziu, si e de apreciat faptul ca te-a insealat o singura data in 13 ani de zile. Bafta :*

| fabiola a răspuns (pentru LaLaLaLoveAlex):

Nu zau! Merita chiar si un bonus pentru ca a inselat o singura data! Aceasta toleranta a unor femei ca tine ii fac de multe ori pe barbati, iresponsabili!

| Opy explică (pentru fabiola):

Apreciez toate raspunsurile si va multumesc tuturor. Sunt de acord cu sfaturile voastre pentru ca 90% este iertat dar mai ramane cei 10% care te fac sa te intrebi daca a facut-o o data ce l-ar impiedica sa mai faca. Cel mai bine e sa nu stii.

| LaLaLaLoveAlex a răspuns (pentru fabiola):

Nu zau! Mai fata. m-am referit ca e de apreciat chestia asta pentru ca altii isi inseala partenera poate in fiecare zi! Ce ar trebui sa facem sa ii urmarim 24 din 24? Tu nu ai fost inselata niciodata nu? Plus de asta nu te-a bagat nimeni in seama :* E parerea mea si pa

| fabiola a răspuns (pentru LaLaLaLoveAlex):

A insela o data sau 24 de ore din 24, tot inselat se numeste, iar astfel de om, in mintea mea este un las, un mizerabil! Sunt de acord ca in timp iti poti schimba mentalitatea si sentimentele, dar ai curajul sa pui punct inainte de a rani un suflet.Asa mi se pare corect si demn si de aceea ti-am contrazis ideea.Despre bagatul in seama, odata ce esti pe TPU esti chiar bagat in seama, chiar de-ti convine un raspuns sau nu.Pentru asta suntem aici, ne spunem pareri, invatam cate ceva!

| foxi a răspuns:

Traieste prezentul!

| Ecea a răspuns:

E normal,toata lumea inseala,fie ca recunoastem sau nu.
Depinde de fiecare cum accepta aceasta idee,unii oameni nu sunt capabili sa inteleaga asta desi si ei la randul lor insala.

Eu consider ca este bine sa mergi mai departe, chiar daca te-a inselat in trecut exista posibilitatea sa il fi inselat si tu, sau sa il inseli in viitor.Este ceva uman si foarte normal,trebuie sa acceptam asta,uneori vrem sa vedem diferenta si calcam stramb,se intampla oricui.
Cat timp va intelegeti bine si sunteti fericiti prea putin conteaza ca mai scapa si el,pana la urma tot la tine vine.
Nici sa nu iti treaca prin cap sa il lasi sau sa ii reprosezi vre-odata asta,maine poti fi tu in locul lui.Pur si simplu uita,este important prezentul, mai ales ca aveti copii.

Sper ca te-am ajutat, iti urez mult noroc si sa prindeti nunta de aur impreuna.

| Opy explică (pentru Ecea):

Multumesc mult, nu l-am inselat si nu cred ca a-s fi capabila sa-l insel vreodata, dar i-l iubesc si stiu ca si el ma iubeste chiar mai mult ca la inceput.

| rox13yy a răspuns:

Daca in atatia ani de cand sunteti impreuna te-a inselat o singura data, inseamna ca e ff bine.trebuie sa lasi trecutul deoparte, nici nu trebuie sa va certati acum pentru ce a fost at pentru ca nu are rost, timpul nu il veti mai da inapoi. uita si tu ce a fost si ai grija sa nu se ma repete.bafta si sa fi-ti fericiti

| Sweete a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa lasi tot in urma trecutul e trecut nu mai vine nici o data daca il iubesti si te iubeste cu adevarat asta e tot ce conteaza

| angelaoana13 a răspuns (pentru Sweete):

Da,am patit si eu la fel.pe moment am fost f nervoasa dar cu timpul m-am calmat si chiar am apreciat faptul ca mi-a zis. avea remuscari.nu a fost decat o aventura stupida.deci,nu are rost sa strici ceva frumos mai ales ca aveti si copii.in plus, nu stii viata asta ce-ti mai rezerva.sunt altele mult mai grave.

| CryssCrySta a răspuns:

Lasa trecutul in urma ce a fost a trecut, nu are rost sa mai invi morti acum.

| Opy explică (pentru CryssCrySta):

Multumesc

| CryssCrySta a răspuns (pentru Opy):

Nu cred ca ar fi cazul sa va certati mai ales ca aveti si dai copi care au nevoie de ambi parinti.Nu ai pentru ce sa-mi multumesti.