| bub a întrebat:

Am o chestie sub sanul stang, si acapareaza toata pata aia maro (nu stiu cum se numeste). Ma doare cand apas pe ea, e ceva asa rotund, dar e mai mare. Ce poate fi? Credeti ca e nodul?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este un nodul. Trebuie sa te vada un ginecolog (daca esti fata) sau un chirurg (daca esti baiat) si sa faci o ecografie mamara. Nu stiu la ce pata maro te referi, dar nu e normal sa ai o pata maro sub san.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil este glanda mamara aflata in crestere. Totusi, e bine sa te vada medicul pediatru (presupun ca esti foarte mic, dupa vocabularul tau).

| gigiro a răspuns:

Popular se numeste "piatra"-la fete e mai tare, la femei poate disparea. Daca nu cumva e vorba de altceva, pentru ca zici "sub san.pana la mamelon". Deci, mama si medicul.

| Castiel a răspuns:

Cauta pe google mein gott...

| AndaWest a răspuns:

Trimite-i un mesaj cu ce ai postat aici utilizatorului brigaela, te poate ajuta cu un raspuns decent, eu nu ma pricep

| obsesion a răspuns:

Nus experta dar ar trebui sa o intrebi pe mama ta si sa mergi la medic

| bub explică:

Http://www.google.com/......tp?/imgres
despre pata maro pe care este sfarcul vorbeam.

| bub explică:

Inca ceva... am incercat sa apas, insa nu pot si nu-mi pot da seama ce este pentru ca ma doare daca apas. Daca apas cat de putin, mi se invineteste pielea.

| bub explică:

Da, probabil sunt foarte MICA. am 14 ani. happy