| anonim_4396 a întrebat:

Am o chestie super tare de zis! un baiat.bine! ii zic numele.cum ii spunem noi:Lunel(nume de familie). azi, la ora de francaise(asaimi plc mie sa zic)s-a mutat langa mine.profa,normal ca nu l-a lasat.cand a plecat, a oftat incat sa-l aud tocmai eu. ora de sport:desi trebuie' sa ne punem dupa inaltime, iar:langa mine.profa,din nou nu l-a lasat. oftatul, fata aia de catelus trist, e atat de dulce! o, scuze.in fine. ora de desen:eu, am desenat asa la intamplare, un clown.pe palarie, am scris "ADI". cum avem 2 adi in clasa, eu, normal ca ma refeream la ala fraier. dar, colegii, se gandeau la Lunel. el, a zambit si s-a uitat la mine(am vazut cu coada ochiului!). in clasa.cum am venit eu incet, el, il vad vorbind cu 2 colege din fata mea. ele, imi zic ca.Ma PlAcE!:*:*:*! normal, el a zis ca nu. dar in timpul orei de romana, tot se uita la mine...si gata orele. el, vine cu mine de la scoala pana la MINE ACASA. e ciudat, pentruun copil de cls. a5-a... dar, uneori, E SUPER! ce credeti? ca ma place cu adevarat? ce-ar trebui sa fac ca sa-mi recunoasca in fata? ce samne ar trebui sa-mi mai dea? si apropo, nu-mi mai plc de fotbalist.big grin

Răspuns Câştigător
| RyugaHideki a răspuns:

Asa este atunci cand esti tanar. Te indragostesti destul de rapid si vrei sa arati dragostea ta. vrei sa iasa in evidenta si sa o observe toata lumea, dar mai alea acea persoana de care iti place. In cazult lui Lunel.de tine. Eu unu spun sa ii dai o sansa. Din moment ce este in clasa a 5-a nu iti poti face griji ca te va invata lucruri rele(sa bei.sa fumezi) sau sa faca prostii cu tine.
Poate nu a mai iubit asa de mult pana acum, iar prima dragostea te face sa ai mai multa energie si sa iti doresti sa fii cu acea persoana mereu si mereu. Daca si tie iti place de el, fa si tu la fel ca el.du-te tu langa el, si spune la profesoara ca ti-ai uitat cartea, dar in schimb sa i-o arati lui ca o ai la tine, ca sa isi dea seama ca de fapt vrei doar sa fii langa el. Asta este doar un simplu exemplu. Daca te ajuta cu ceva(lucru de care sunt sigur ca o va face) atunci dai o imbratisare si mai ales un pup. P.S.: la francaise inveti sa saruti?:d Daca nu.invata-l tu tongue Dar fii cuminte si traiti-va copilaria totusi, dar impreuna ^.^

7 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Clasa a 5-a...11 sau 12 ani ai.Cuvintele sunt de prisos pentru ca peste probabil un an ne vei scrie ca ti-ai tras-o cu unu` si-ai ramas gestanta.

| justfreelove a răspuns:

De ce pun fetele atat de mult accent pe cuvinte? Pentru un baiat e super naspa sa spuna ce simte, iar in general cand o spune o face la vrajeala. DAca il saruti si el te saruta ai sa stii. In general saruti altfel pe cineva care iti place, e ca si cum corpul lui ar incerca sa ii sopteasca corpului tau sentimentele interzise. Faza cu clovnu a fost ceva foarte naspa din partea ta. Eu in locu lui deja as trece la alta, indiferent ce as simti pentru tine.
ideea e ca daca o persoana te place are impresia ca tu il consideri fraier, ii frangi inima. Clar nu va mai avea curaj sa iti spuna ceva

| justfreelove a răspuns:

Am inteles ca ai doi de ADI dar numai pe unul il intereseaza parerea ta. Chiar daca esti un copil, ar trebui sa inveti sa citesti printre randuri si eventual sa mai tii si cont de sentimentele celor din jur!

| simf a răspuns:

E clar ca te place, ce-ai vrea, sa-si ia un afis cu care sa umble in brate ca sa fii sigura?happy

| Beby7 a răspuns:

Cred ca te place nu poti sa faci nimic trebuie doar sa astepti el o sati zica in fata ca ii place de tine atunci cind o sa creada ca e momentul potrivit big grin

| Simo0Sim a răspuns:

Logic... gandeste-te logic ce baiat ofteaza aca nu ii place o fata? decii... tu ce crezi?

| daniellito22 a răspuns:

Eucred ca in clasa a 5-a ar trebui sa lasi pu.a si sa te gandesti la scoala.