| Magicul6988 a întrebat:

Am o colega care mereu imi spune sa stau drept si nu vrea sa devin cocalar, oare ma place sau doar nu vrea sa aibă prieteni cocalari?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu cocalar, cocosat frate, de aia i ti zice fata sa stai drept cocalarulelaughing

| MistretulPufos a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Cre' ca e troll

| Violleta2022 a răspuns:

Dar tu asta vrei sa devii, cocalar?
Adica, un tigan bisnitar de ultima speta?

Ca asta este definitia DEX-ului roman:
cocalar, cocalari s. m.
1. țigan bișnițar.
2. șmecheraș de cartier.
3. (peior. – între rromi) țigan de cea mai joasă speță.
Valeu frate, dar copilul asta are deja paie in cap, daca vrea sa ajunga un "nimic" fara creier si plin de fite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vrea sa devii cocalar, pentru ca adora cocalarii si se teme sa nu se indragosteasca de tine.

| Idkidk a răspuns:

Bună,
Uite, cred că ai înţeles greşit.
Cred că a zis cocoşat, nu ai cum să devii cocalar aşa!
Cocalar e altceva.

O zi bună!

| R0R0 a răspuns:

Vrea sa Nu devii un cocalar cocosat.

| Florentina9210 a răspuns:

Pai daca stai cocosat, e logic. Si eu am o obsesie cu asta.
''Stai ba drept''!
Datorita ca am postura foarte corecta, am tendinta de a le spune altora sa isi corecteze postura!

| BadAngel3 a răspuns:

Nu vrea sa devii cocosat, nu cocalar, nu exista asa ceva rolling on the floor)