| Magicul6988 a întrebat:

Am o colega care mereu imi spune sa stau drept si nu vrea sa devin cocalar, oare ma place sau doar nu vrea sa aibă prieteni cocalari?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu cocalar, cocosat frate, de aia i ti zice fata sa stai drept cocalarulelaughing

| Violleta2022 a răspuns:

Dar tu asta vrei sa devii, cocalar?
Adica, un tigan bisnitar de ultima speta?

Ca asta este definitia DEX-ului roman:
cocalar, cocalari s. m.
1. țigan bișnițar.
2. șmecheraș de cartier.
3. (peior. – între rromi) țigan de cea mai joasă speță.
Valeu frate, dar copilul asta are deja paie in cap, daca vrea sa ajunga un "nimic" fara creier si plin de fite.

| R0R0 a răspuns:

Vrea sa Nu devii un cocalar cocosat.

| Florentina9210 a răspuns:

Pai daca stai cocosat, e logic. Si eu am o obsesie cu asta.
''Stai ba drept''!
Datorita ca am postura foarte corecta, am tendinta de a le spune altora sa isi corecteze postura!

| Idkidk a răspuns:

Bună,
Uite, cred că ai înţeles greşit.
Cred că a zis cocoşat, nu ai cum să devii cocalar aşa!
Cocalar e altceva.

O zi bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vrea sa devii cocalar, pentru ca adora cocalarii si se teme sa nu se indragosteasca de tine.

| BadAngel3 a răspuns:

Nu vrea sa devii cocosat, nu cocalar, nu exista asa ceva rolling on the floor)