| Raul111 a întrebat:

Am o colega de clasa cu care ma intelg foarte bine suntem foarte buni prieteni si dde fiecare data aproape cand ma vede ma imbratiseaza si ca sa o rasplatesc sa zic asa cand ma despart de ea o sarut pe obraz nu stiu ce sa fac sa o intreb sa fie cu mine voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Blu3Smyle a răspuns:

Pai... e clar ca te place daca vrei sa-i spui spune-i dintr-o gluma in alta ca o placi sau iubesti cum vrei tu si daca e ceva rau spui ca asa ai spus-o in glumo dar nu prea cred sarut-o dupa si intreab-o daca vrea sa stea cu tine : sper ca te-am ajutat funda?

5 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Daca fata este foarte draguta cu tine tu ce faci sari pe ea?happy

| FemeiaPisică a răspuns:

Dacă consideri că această relaţie de prietenie dintre tine şi colega ta de clasă poate trece la un nivel mai înalt, adică la o relaţie de iubire, nu ezita să o întrebi. Dacă consideri că este prea devreme şi nu vă cunoaşteţi aşa bine, mai aşteaptă!

| ramona0506 a răspuns:

Ca sa nu fie prea direct, incearca sa fii mai gingas cu ea, sa o privesti mai adanc in ochi, sa-i zambesti in alt mod in care ai facut-o pana acum. Cand te imbratiseaza tine-o mai mult decat de obicei, iar cand o saruti pe obraz, fa-o mai delicat si un pic mai de durata daca intelegi ce vreau sa zic. Observa-i reactiile, iar daca se rusineaza sau ceva de genul asta, incearca sa o saruti pe buze, fara sa fii insistent daca intoarce capul. Mult spor!

| onii1997 a răspuns:

Daca iti place de ea continuati in acest fel si totul va veni de la sine.

| Laouana1 a răspuns:

Pai daca ai sentimente pentru aceea fata eu zic sa o intrebi stii proverbul ala '' Daca nu risti nu castigi'' o sa te ajute muult