| anonim_4396 a întrebat:

O plac foarte mult pe colega mea de banca.Suntem prieteni buni adica ne imbratisam ne pupam pe obraz radem si nu stiu cum sa ii spun ca o plac. Adica dupa ce ii spun trebuie sa o si sarut sau cum? Va rog ajutati-ma. DAU FUNDA!

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Parerea mea, iesi cu ea in oras mai intai. Nu trebuie sa-i faci declaratii, trebuie mai intai sa se vada ca o placi (mai bine zis, ca esti interesat de ea, ca iti pasa de ea). Atentia (la probleme, discutii) se rasplateste cu atentie, si odata ce esti centrul atentiei... nu mai ai nevoie de sfaturi. :p

| neutrino a răspuns:

Prima data o saruti, apoi ii spui!

| EU19 a răspuns:

Daca o saruti asa direct cel mai probabil te alegi doar cu o palma sau va crede ca iti bati joc de ea.
Cu sentimentele unei fete nu e de gluma.
Incearca sa vezi daca si ea te place.
Fa asa, uitate insistent la ea(ca si cum nu ai avea unde sa te uiti) si observai reactia. Daca o indispune, daca ii place, daca capata o culoare mai ciudata in obraji.Dar nu te uita urat, ca poate o speri.
Daca te ia la intrebaribig grine ce te uiti asa? Ce faci? etc.Ii spui ca iti era dor de ochii ei.
Sau orice altceva din care ar putea intelege ca o placi.

| nessayaR a răspuns:

Spune-i, ia-o mai deoparte si spune-i poate si ea simte acelasi lucru si asteapta sa faci tu primul pas. Cat despre sarut eu zic sa nu te grabesti sa o saruti exact cand ii spui.

| Mikysor17 a răspuns:

Daca iti e greu sa ii spui face 2 face spune-i pe facebook sau mess ceva prin mesaje happy Sau invit-o in oras la un suc undeva si o sa isi dea seama ca o placi odata ce ai invitato sa iesiti.probabil ca si ea te place odata ce va purtati asa unu cu altu de obicei nu prea exista prietenie intre un baiat si o fata odata ce iei swe pupa pe obraz se ia in brate,, e clar ca e ceva intre voiwinking asa q prinde curaj si spune-i de ce sa tio fure altu si sa nu o ai tuwinking

| Marmeladaaaa a răspuns:

Nu, e prea direct. daca nu ai curaj, roaga o prietena de-a ei sa ii spuna, dar daca ai curaj spune-i : Buna, vreau sa-ti zic ceva de mult timp. te plac dar nu am avut curajul pana acum sa-ti zic. Si apoi astepti reactia ei. Daca ii spui tu sunt sanse mari sa fiti prieteni. S-ar putea sa nu raspunda si sa-ti zica mai tarziu. trebuie s-o lasi sa se gandeasca.