| mekage a întrebat:

Am o colega in clasa care este foarte amabila tacuta si am auzit ca are si o problema medicala, eu incerc sa stau cu ea foarte mult timp la scoala si sa ii fiu aproape pentru ca alti colegi nu sunt prieteni cu ea si spun ca ii urata. uni baieti isi bat joc de mine ca tot vorbesc cu ea si spun ca ne-o tot tragem cea ce i fals, si ei o fac sa se simta prost...si recunosc ca imi place un pic de ea si daca o intreb daca vrea sa stea cu mine o sa se faca bascalie de noi tot timpul... povestea ii de 2 ani de pe cls a 5-a si acum suntem pe clasa a 7-a si nu stiu ce a fac? sugestii ca dau funda pls!

5 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Daca iti place de ea nu da cu piciorul la o relatie frumoasa doar de gura colegilor.Pur si simpu nu-i baga in seama, ceea ce faci tu este foarte frumos.winking

| Mikiiiiiiiii a răspuns:

Lupta pentru ea, uita de ea sau asteapta pana cand se termina generala. Este alegerea ta.

| mekage explică:

Dar nu stiu daca va spune da si daca ma va respinge o sa fiu suparat colegii isi vor bate si mai tare joc si se va rupe o simpla amicitie

| mekage explică:

Usor de spus greu de facut... mi se par ideei foarte bune dar nu stiu cred ca ca voi astepta si apoi o sa intreb...

| nevermindpeople a răspuns:

Este foarte frumos ceea ce faci tu pentru ea, dar ai grija, nu te indeparta de grupul tau de prieteni. De aseamenea, gasesteti niste colegi, care sa o cunoasca pe acea fata asa cum o cunosti tu, si fa-i sa te sustina in fata celor plini de rautate. Convinge-i pe toti ca e o fata de treaba, iar cei care nu vor sa o accepte, ignora-i. Rautatea va trece odata si odata.