| anonim_4396 a întrebat:

Am o curiozitate.Aș prefera să răspundă cei care au pățit așa ceva și au habar despre ce este vorba.Este adevărat că un băiat/bărbat poate avea o stare de rău, dureri de cap dacă de exemplu este cu o fată/femeie în pat și încep să se sărute, mângâie etc. până ajunge la starea de excitare, după care dintr-un anumit motiv trebuie să se oprească?

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Fetele cu experienta si femeile idem, stiu ca daca nu se merge mai departe, testiculele dor foarte tare, si de aceea ori il ajuta si il termina manual sau oral ori pleaca.
Este o durere deloc placuta, si daca nu are calmant la indemana, trebuie sa se descarce singur.
In engleza este cunoscut ca "blue balls".
Daca fata nu face nimic in sens pozitiv - macar peste textile - este considerata ignoranta sau egoista, ori chiar sadica.
Oare ei i-ar place sa fie preludiata si abandonata, si sa o doara ovarele?!?

| darrio2007 a răspuns:

Se mai intampla. Daca se excita maxim si fata nu vrea sa mearga mai departe.

| RoCkKiD a răspuns:

Nu, doar o durere enervanta de testicule si ceva frustrare.

| RAY a răspuns:

Din ce stiu eu, placerea sexuala elibereaza dopamina care poate opri orice durere inclusiv cea de cap, deci nu vad cum ar putea exista asa ceva

| Violleta2022 a răspuns:

.
Alcoolul sau intoxicatia alimentara, poate da stari de rau, voma, dureri de cap si ameteli, indiferent unde se afla dupa consumul lor, sau cu cine ete acasa sau in pat.
Un lucru este clar: dragostea si sexul nu dau barbatului simptomele de mai sus.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu prea. Incearca doar sa se victimizeze in ochii tai. big grin

| relian a răspuns:

Cand ajungi cu o femeie in pat,inseamna ca totul a decurs normal,ca tu ca barbat esti intr'o stare foarte buna,te simti foarte bine,esti excitata etc,nu te doare absolut nimic,sau te poate durea altceva,intelegi tu ce laughing daca preludiul este f lung,dar sa te doara capul nu am patit,si nici nu am auzit asta pana acum.
Ar putea sa il doara capu pe barbat din alte motive,se intampla sa te mai doara si capul,dar in cazul ala nu prea vad sa aiba asa pofta de sex.
Ar putea sa il doara capu,femeia sa vina pe langa el ca vrea ceva,el din ce o fi sa nu zica nu trece la treaba.Dar in continuare ce spui tu de oprire si etc nu stiu.
Nu am auzit, poate ca nici nu am cautat problema asta, dar daca s-a intamplat cuiva, sigur au mai patit si alti.
Deci cel mai bine cauta pe net pe google despre problema asta si vezi acolo ce spun oamenii, ce spun specialistii, sigur sunt destule articole pe tema asta daca asta este o problema.
Din cate vad de la cei care au raspuns pe aici nimeni na patit asa ceva.
Deci cauta pe google sigur gasesti un raspuns.In afara de asta tu trebuie sa cauti,pentru ca tu stii mai bine cum s-a intamplat, asa ca atunci cand citesti o sa stii f bine daca ce gasesti se potriveste cu ce ai patit tu, sau prietenul tau.
Cand faci sex ca barbat, nu poti avea decat stari de bine, chiar si inainte si dupa laughing
Scuze ca am raspuns, stiu ca ai intrebat sau ce ai spus sa raspunda doara cei care au mai patit.Dar din cate se pare cine a citit intrebarea ta nu sa gasit nici unul sa fi patit asa ceva.

| Hammurabi a răspuns:

Nu chiar.
Poate doar o stare de disconfort care oricum nu e prea plăcută.
Dar de ce ai face așa ceva?
De ce ți-ai pregăti o porție mare de înghețată dacă n-ai de gând să o mănânci, doar o lași să se înmoaie? laughing

| GirlOnline81 a răspuns:

Este posibil. In timpul excitarii, ritmul cardiac și tensiunea arterială cresc repede, ceea ce poate provoca o creștere a vaselor de sânge din creier. Propune-i sa ia un ibuprofen cu o ora in prealabil. Nu garantez ca face minuni, dar ajuta.

| Plato a răspuns (pentru GirlOnline81):

Daca nu ai 60 de ani, ritmul cardiac n-ar trebui sa fie o problema reala, si daca nu esti cardiac, desigur.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Plato):

Afecțiunea despre care am vorbit mai sus nu are legătura cu vârsta. E adevărat ca după vârsta pe care ai menținut-o se poate agrava, devine mai severa.