| anonim_4396 a întrebat:

Am o curiozitate. Daca faci des sex anal se poate intampla ceva adica se observa schimbari drastice?

12 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Anusul e făcut pentru a ieși lucruri, nu pentru a intra. Ai auzit de fisuri anale? Asta poți să faci.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu se produce si nici nu se observa absolut nicio schimbare.Necazurile pot interveni insa in timp in cazul practicarii intense si de durata a acestui tip de sex. Parerile sunt impartite. Insa ca in orice activitate este bine sa se faca totul cu o anumita moderatie. Multa sanatate.

| Freya1 a răspuns:

Dar daca ambi parteneri sunt sanatosi exista riscul de a face ceva boli in afara de fisuri anale?

| Nustiucinece a răspuns (pentru Freya1):

Nu este posibil. E vorba de transmitere sexuala a bolii cineva trebuie sa o detina happy

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Nustiucinece):

Nu te supara dar foarte multi dintre voi cei care raspundeti pe TPU, atat de usor si simplu vorbiti si amintiti despre BTS-uri de parca ar fi ceva banal si intalnit la tot pasul sau de parca aceste boli ar bantui nestingherite prin societate.Tin sa te instiintez ca nu este asa.Astfel de boli vei intalni doar daca vei frecventa un anumit mediu al societatii umane.In plus daca inaintea sexul anal nu se face o clisma, atunci in marea lor majoritate aceste raporturi sexuale sunt protejate prin folosirea prezervativului.

Răspuns utilizator avertizat
| Suck a răspuns:

Vei avea un colon sanatos.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Suck):

Tu normal ca recomanzi din experienta, colonul tau fiind foarte sanatos, si cand mergi la baie sa faci treaba mare stropesti toata camera laughing

| Suck a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Ma cac pe tinelaughing

| DonaldTrump a răspuns:

In afara de fisuri anale si de boli cu transmitere sexuala nu e nici un risc.

| Klandestin a răspuns:

Mai rarut, ca-i largesti gaura laughing

| Nustiucinece a răspuns:

Salut, nu iti strica funduletul big grin

In primul rand, bolile cu transmitere sexuala pot fi contactate si prin sex anal. Ba mai mult, unele se transmit mai usor prin sex anal. Astfel, prin sex anal se pot transmite HIV, hepatita A, hepatita C, HPV, Escherichia coli, Chlamydia, herpes genital, gonoree si multe alte boli cu transmitere sexuala.
Indiferent de lubrefierea folosita sau de finetea actului in sine, regiunea anala este foarte sensibila si pot aparea leziuni/fisuri atata ale mucoasei anale cat si ale sfincterului anal. In functie de frecventa practicarii sexului anal (si a aletor caracteristici individuale), sfincterul anal poate suferi modificari care pot determina un grad de incontinenta anala.
Chiar daca penetrarea anala nu poate determina aparitia unei sarcini, in cazul eliminarii spermei din anus si intrarea in contact cu vaginul, poate determina patrunderea spermatozoizilor in uter si migrarea catre ovul cu fecundarea lui.