| Bobolicos a întrebat:

Am o dilema. Fostul meu coleg de gradinita este in liceu cu mine, mai ales la clasele de mate-info. Din pacate nu sunt in clasa cu el pentru ca altfel lucrurile ar fi fost mult mai simple. Nu de mult timp, am bagat id-ul lui in lisa si am vorbit cam de 4-5 ori. La scoala niciodata nu ne-am vorbit, nici macar salutat ( pentru ca eu sunt o persoana foarte timida, si asa pare si el), dar mereu se uita la mine/ dupa mine cand trec eu sau el. Acum 2 seri asteptam sa vina parintii sa ne ia de la scoala si a venit aproape de mine, dar din nefericire, din timiditatea unei fete de 15 ani, eu am tacut, iar el la fel. Probabil a vrut sa vorbeasca cu mine, caci se afla la mai putin de 1 m de mine. Nu stiu sigur. Mi-ar parea foarte bine daca mi s-ar da niste sfaturi sau pareri in legatura cu posibilitatea de a ma place respectivul si daca da, cum ar trebui sa actionez?

1 răspuns:
| Pastiluţă a răspuns:

Păi din câte spui.probabil te place.
... Eu spun din proprie experienţă. Tu spui că e o persoană timidă la fel ca şi tine.Păi n-ar trebui să îl iei din prima.

Mai întâi să începeţi să vorbiţi mai mult.Chiar dacă eşti timidă trebuie să-l saluţi tu pentru că ţinând-o tot aşa el nu o să vorbească cu tine niciodată din cauza emoţiilor. Deci la şcoală ar trebui să-l saluţi când îl vezi.să nu mai fi atât de timidă pentru că asta-l va determina şi pe el să se schimbe. Îţi urez multă baftă.

Pa, pa :*